Kolář v KHL skóroval, ale Vladivostok stejně prohrál

Aktualizováno 4. 9. 2014 21:48
Gól českého obránce Jana Koláře neodvrátil porážku hokejistů Vladivostoku v Kontinentální lize na ledě Chabarovsku.
Jan Kovář.
Jan Kovář. | Foto: Adam Sušovský

Moskva - Gól českého obránce Jana Koláře neodvrátil porážku hokejistů Vladivostoku v Kontinentální lize na ledě Chabarovsku. Kolář v prvním zápase Admiralu v nové sezoně snížil v 57. minutě v přesilovce na konečných 4:5. Hosté sice vedli už v deváté minutě o dvě branky, ale o náskok přišli. Mezi střelce se dnes v KHL zapsali také Martin Zaťovič a Petr Koukal.

Kolář hrál v minulém ročníku KHL za Doněck, po vyřazení ukrajinského klubu ze soutěže se dohodl na roční smlouvě s Vladivostokem. Tým z Dálného východu vede slovenský trenér Dušan Gregor, jenž v minulosti pracoval například v Liberci.

Jeřábek debutoval na Dálném Východě

Zápas v Chabarovsku pískal rozhodčí Antonín Jeřábek, který do KHL zamířil před touto sezonou z české extraligy.

Porážkou skončila premiéra v KHL pro útočníka Vladimíra Sobotku. Český reprezentant, jenž v létě nečekaně vyměnil St. Louis za Omsk, se v prvním utkání sezony bodově neprosadil a Avangard prohrál doma 0:1 s Novokuzněckem. Brankář Metallurgu Ilja Sorokin se stal ve věku 19 let a 30 dnů nejmladším gólmanem, jenž vychytal čisté konto v KHL.

Svůj debut v soutěži okořenil gólem Zaťovič, ale ani on se z výhry neradoval. Bývalý karlovarský útočník pouze ve třetí třetině zmírnil porážku nováčka Lady Togliatti 2:5 s Chanty-Mansijskem.

Ani další nový tým KHL Jokerit Helsinky v premiéře na výhru nedosáhl. V dresu tradičního finského týmu se jednou zapsal mezi střelce Koukal, jenž si navíc připsal asistenci, ale vítězství 5:4 v prodloužení slavilo hostující Dinamo Minsk.

Z tria českých brankářů vychytal výhru jen Alexander Salák, jenž pomohl Petrohradu k vítězství 5:3 nad Jaroslavlí. Čerepovec s Jakubem Štěpánkem podlehl doma 0:2 Nižnímu Novgorodu a Jekatěrinburg s Jakubem Kovářem prohrál 2:3 v Kazani.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Vladivostok 5:4 (za hosty Kolář 1+0), Omsk - Novokuzněck 0:1, Barys Astana - Ufa 5:4, Čerepovec - Nižnij Novgorod 0:2, Kazaň - Jekatěrinburg 3:2, Lada Togliatti - Chanty-Mansijsk 2:5 (za domácí Zaťovič 1+0), Nižněkamsk - Čeljabinsk 4:1, Petrohrad - Jaroslavl 5:3, Jokerit Helsinky - Dinamo Minsk 4:5 v prodl. (za domácí Koukal 1+1), Slovan Bratislava - Záhřeb 5:2 (za domácí Nedorost, Netík, Vondrka všichni 0+1)