Kolaps. Hokejisté se Švédy pustili třígólové vedení a padli

Králíci vítězství z klobouku nevytáhli, Češi padli
Zápas v O2 Areně sledovalo 16 348 diváků.
V hledišti nechyběli ani Tomáš Rolinek, Martin Procházka a Vladimír Martinec.
Kromě hokeje viděli v první přestávce poprvé maskoty domácího mistrovství světa v Praze a Ostravě, králíky Boba a Bobka.
Už před zápasem byli Jan Havel, František Ševčík, Ladislav Šmíd starší uvedení do Síně slávy českého hokeje. A oceněn byl bývalý brankář Dominik Hašek, který byl před měsícem uveden do hokejové Síně slávy v Torontu.
18. 12. 2014 20:56
Čeští hokejisté ve svém prvním zápase na Channel One Cupu doma v Praze podlehli týmu Švédska 4:6.

Praha - Čeští hokejisté ve svém prvním zápase na Channel One Cupu doma v Praze podlehli týmu Švédska 4:6 a nadále čekají na první výhru v této sezoně.

Svěřenci trenéra Růžičky před téměř zaplněnou O2 arenou vedli zkraje prostřední třetiny 3:0, ovšem vítězství trestuhodně neudrželi.

Švédové záhy vyrovnali a ve třetí třetině po českých chybách rozhodli.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Vedení 3:0 nestačilo

Při úvodním oťukávání jako první zahrozili Švédové. Nejprve po Kovářově chybě nemířil přesně Lundqvist a ránu Möllera z kruhu Francouz kryl. Český tým záhy poměr šancí srovnal. Pěknou souhru zakončil Sobotka střelou do brankáře Nilssona, který následně vychytal i Horáka.

Ve 14. minutě už se bezbrankový stav měnil. Rychlým protiútokem a pohotovou střelou přes obránce otevřel skóre Kovář a o 52 sekund později zvýšil z otočky Birner. Češi měli nadále optickou převahu, kterou krátce po změně stran podpořil třetí trefou po Klepišově centru Červenka.

Jenže Švédy to nezlomilo. Vzali si oddechový čas a těsně po uplynutí poloviny zápasu se začaly dít velké věci. Během minuty a čtrnácti sekund severský celek srovnal. Od modré a poté po šikovném manévru před brankou snížil na 2:3 Hersley a o vyrovnání se v přesilovce rovněž ranou od modré postaral Fransson.

Švédové rozhodli důrazem v závěru

Čeští hráči byli viditelně otřeseni, ovšem po druhé třetině šli do kabin přece jen spokojenější. Dvojnásobnou přesilovku po několika vteřinách využil Němec. Zbytek pětiminutového vyloučení Rahimiho však český tým více méně prohospodařil, a tak závěrečné dějství ještě slibovalo drama.

Pojistku mohl přidat Valský, ovšem vyraženou střelu do poloodkryté branky nenasměroval. A přišel trest. Fransson měl ve 44. minutě dostatek sil i prostoru, aby objel branku a pohodlně zavěsil do růžku Francouzovy svatyně. V poslední pětiminutovce pak Švédové využili českého nedůrazu v obranném pásmu a Janmark-Nylén s Johnsonem střelami zápěstím převážili výhru na stranu seveřanů.

Hokejový turnaj Channel One Cup v Praze, součást Euro Hockey Tour:

ČR - Švédsko 4:6 (2:0, 2:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 14. Jan Kovář (Radil, Zaťovič), 14. Birner (Horák), 24. Červenka (Klepiš, Zámorský), 36. Němec (Krajíček, Červenka) - 31. Hersley (Omark, Jimmie Ericsson), 31. Hersley (Petersson), 32. Fransson (Omark, Möller), 44. Fransson (Omark, Jimmie Ericcsson), 55. Janmark-Nylén (Junland), 57. A. Johnson (Sjögren). Rozhodčí: Boman, Levonen (oba Fin.) - Lhotský, Suchánek (oba ČR). Vyloučení: 4:2, navíc Smoleňák 10 min. - Rahimi 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 16.348.

ČR: Francouz - Němec, Kolář II, Krajíček, Vitásek, Zámorský, Polášek, Pláněk, Kempný - Klepiš, Sobotka, Červenka - Birner, Horák, Smoleňák - Radil, Jan Kovář, Zaťovič - Řepík, Filippi, Valský. Trenéři: Vladimír Růžička, Jaroslav Špaček a Ondřej Weissmann.
Švédsko: Nilsson - Gustafsson, S. Kronwall, Hersley, Fransson, Junland, Rahimi, Burström - Rödin, Sjögren, Ullström - Janmark-Nylén, J. Lundqvist, Ridderwall - Möller, Jimmie Ericsson, Omark - Petersson, Ryno, Thörnberg - od 41. navíc A. Johnson, Thuresson. Trenéři: Pär Marts a Peter Popovic.