Koivu na konec výluky nevěří. Posílí TPS Turku

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 10. 2012 11:26
Kapitán finské reprezentace posílí tým TPS Turku ve finské lize.
Mikko Koivu.
Mikko Koivu. | Foto:

Turku - Kapitán finské hokejové reprezentace Mikko Koivu bude při výluce v NHL hrát za mateřský TPS Turku.

Devětadvacetiletý centr se k předposlednímu celku finské ligy připojil dnes a poprvé by měl nastoupit ve čtvrtek proti Ilvesu Tampere.

TPS bude v tomto utkání slavit výročí 90 let od svého vzniku.

Koivu odešel z Turku v roce 2004 a od té doby doby nepřetržitě působí v Minnesotě, kde se před třemi lety stal i kapitánem týmu.

S "céčkem" na dresu dovedl Finsko loni k triumfu na mistrovství světa, ve své sbírce má i stříbro a dva bronzy ze světových šampionátů. Podílel se také na zisku stříbra na olympiádě v Turíně 2006 a bronzu o čtyři roky později ve Vancouveru.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Další zprávy