Kluby chtějí za šéfa českého hokeje plzeňského Krále

Red Spo
28. 5. 2008 21:00
V hlasování APK těsně porazil pardubického Kusého

Nepřevázka - Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK) na svém pravidelném zasedání rozhodla, že jejím kandidátem na předsedu hokejového svazu bude Tomáš Král.

Plzeňský manažer porazil v hlasování šéfa Pardubic Zbyňka Kusého 8:5. Třetí uvažovaný kandidát, František Černý, se nakonec rozhodl zůstat u klubové práce ve Vítkovicích.

Král tak bude zástupcem extraligových klubů ve volbách na předsedu ČSLH, které se uskuteční 21. června v Praze.

Manažer plzeňského Lasselsbergeru už pro svaz pracoval jako právník. Konečné rozhodnutí o šéfovi českého hokeje ale bude mít v rukách konference ČSLH.

Hlasovat o nástupci Vratislava Kulhánka bude celkem 62 volitelů. Jde o představitele extraligy, první a druhé ligy i krajských svazů, které doplní svazové vedení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy