Klesla se trefil, Pöpperle měl premiéru

ČTK, SportPlus
3. 2. 2007 9:03
New York - Český obránce Columbusu Rostislav Klesla vstřelil v pátečním utkání NHL na ledě hokejistů Calgary jednu branku, ale ta vysokou porážku Blue Jackets 2:6 neodvrátila.

Na led se poprvé v kariéře v utkání NHL dostal i Kleslův krajan Tomáš Pöpperle, který v druhé polovině zápasu vystřídal v brance hostí Tye Conklina. Pöpperle čelil osmi střelám, z nichž jedna skončila za jeho zády.

• Výsledky všech odehraných zápasů NHL najdete ZDE

Flames tak potvrdili, že si na ně před jejich vlastním publikem jen tak někdo nepřijde. K úspěchu jim jedním gólem a dvěma asistencemi pomohl kapitán Jarome Iginla, který se vrátil do sestavy po jedenáctizápasové pauze vynucené zraněním kolena.

Český zadák Klesla se střelecky prosadil na počátku druhé třetiny, byť s notnou dávkou štěstí. Za stavu 0:4 nabruslil před branku Miikky Kiprusoffa a v pádu poslal puk za záda finského gólmana. V druhé části třetiny pak nahradil Conklina v brance Columbusu broumovský rodák Pöpperle.

Hráči Flames na Pöpperleho vyslali ve zbytku utkání celkem osm střel, přičemž dvaadvacetiletý gólman pokryl sedm z nich. Inkasoval jen při přesilovce Calgary pět na tři, když střelu obránce Rhetta Warrenera za jeho záda nešťastně usměrnil zadák Blues Anders Eriksson.

Na vlastním ledě body zpravidla neztrácejí ani hokejisté Detroitu. To potvrdili i proti diviznímu sokovi ze St. Louis a výhrou 5:3 si připsali již desáté domácí vítězství za sebou. K tomu jim pomohl čtyřiadvaceti úspěšnými zákroky i český gólman Dominik Hašek. Red Wings se tak vydařila odveta za porážku 1:2 v prodloužení, kterou utrpěli na ledě Blues před týdnem.

Zápas se přitom pro domácí celek nevyvíjel úplně jednoznačně. Třikrát šel Detroit do vedení a hosté dokázali třikrát srovnat krok. Šest minut před koncem řádné hrací doby ale skóroval při vlastním oslabení Kris Draper a na jeho trefu již Blues odpovědět nestačili. Do prázdné branky pak v poslední minutě uzavřel skóre Daniel Cleary.

Rozhodující branku vsítil Draper tak, že za záda gólmana Mannyho Legace doklepl tečovanou nahrávku obránce Nicklase Lidströma. "Na střídačce jsem si potom z Nicka dělal legraci. Ptal jsem se ho, jestli si myslí, že by to byl gól, kdybych to tam nedoklepl. Řekl mi na to, že je to úplně jedno, že jsem musel pojistit, aby puk skončil v brance," řekl po utkání Draper.

Hašek ovšem upozornil na to, že přes výhru nepodali Red Wings nejlepší výkon a často ve svém obranném pásmu ztráceli kotouč. "Nakonec jsme vyhráli, a to je podstatné. Ale myslím, že jsme dělali zbytečně mnoho chyb," řekl novinářům pardubický odchovanec.

Útočníkovi St. Louis Billu Guerinovi tak jeho 1000. zápas v NHL příliš nevyšel. Gólman Blues Legace ovšem našel přes porážku na hře svého týmu i pozitiva. "Odehráli jsme dobrý zápas. Od začátku do konce. Padla spousta šťastných branek," uvedl Legace.

Statistika pátečních zápasů NHL:
Detroit - St. Louis 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
29. a 48. Holmström, 1. Zetterberg, 54. Draper, 60. Cleary - 2. Stempniak, 35. R. Johnson, 50. Tkachuk. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 27 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88,9 procenta. Střely na branku: 29:27. Diváci: 20.066.

Calgary - Columbus 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)
12. Iginla, 13. Regehr, 16. Giordano, 21. Langkow, 31. Huselius, 58. Warrener - 22. Klesla, 37. Chimera. Tomáš Pöpperle odchytal za Columbus 25 minut, z 8 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 24:22. Diváci: 19.289.

2. Calgary 51 28 6 17 161:130 62
3. Minnesota 53 28 4 21 150:137 60

7. Calgary 51 28 6 17 161:130 62
8. Minnesota 53 28 4 21 150:137 60
9. Colorado 51 25 4 22 160:152 54
10. Edmonton 52 25 4 23 144:153 54
11. Phoenix 52 24 2 26 144:179 50
12. St. Louis 52 20 8 24 133:164 48
13. Columbus 53 21 5 27 133:166 47
14. Chicago 51 19 7 25 127:158 45
15. Los Angeles 54 17 7 30 147:195 41