Klepiš: Dva góly za tak krátkou dobu, to se nesmí stávat

FOTO První prohra v KHL. Lev poklekl před Spartakem
Obránce Picard pod velkým tlakem napadajích soupeřů. Dnes měla obrana Lva podstatně víc práce než ve čtvrtek. Nakonec inkasovala čtyři branky a Lev prohrál 4:1.
Oproti zápasu s Rigou také přibylo osobních soubojů. Takto zůstal v bráně po jednom z nich ležet brankář hostů.
Ani Řepík se nebál ostrého souboje u mantinelu.
...
Adam Sušovský
9. 9. 2012 9:00
Lev Praha poprvé prohrál. Nestačil na Spartak Moskva v poměru 1:4, srazily ho dva slepené góly na začátku třetí třetiny. "Tohle se nesmí stávat," řekl nejlepší hráč zápasu Jakub Klepiš.

Praha - První vyhrání z kapsy vyhání. Staré pravidlo platilo i v sobotu v Holešovicích.

Pražský Lev po čtvrtečních oslavách prvního vítězství v KHL s Rigou spadl na zem a po katastrofální třetí třetině prohrál s pátým nejhorším týmem loňského roku Spartakem Moskva 1:4.

Nic na tom nezměnilo ani vedení po krásné brance Jakuba Klepiše, který otevřel skóre zápasu blafákem po samostatném úniku.

Gólu přitom zřejmě předcházel ofsajd, úplně mimo hru byl za modrou čáru natlačen Petr Vrána a hosté se pořádně zlobili. Nadávky a ukazování prstem na kostku nad ledem ale byly zbytečné.

„Někdo tam Petra (Vránu) asi natlačil. Teď už je to ale jedno, rozhodčí to stejně zpátky vzít nemohli,“ vysvětlil Klepiš.

Máme na čem pracovat

„Nic to ale stejně neznamenalo. Celý zápas jsme nehráli tak, jak jsme si představovali,“ řekl jediný střelec Lva v zápase. Zklamání bylo evidentní.

„Ukázalo se, že ještě máme na čem pracovat. Je toho hodně, co musíme zlepšit,“ ví Klepiš.

Rozdíl oproti úvodnímu utkání byl markantní. Zatímco ve čtvrtek Lev dominoval, v druhém utkání byl na ledě lepší soupeř. A to jak v tlaku na bránu, tak v obraně i důrazu. Hokej v parádním tempu plný osobních soubojů ale zároveň mnohem víc bavil diváky.

„Už před zápasem jsme věděli, že mají výbornou obranu. Ani my jsme na ní nenašli recept,“ poznamenal správně Klepiš, který je jediným střelcem do sítě Spartaku v této sezoně. Jinak byl brankář Borisov stejně jako v úvodním utkání bezchybný.

Asi jsme špatně stříleli

Ve čtvrtek vymazal v městském derby i CSKA s nejlepším hráčem ligy Alexandrem Radulovem – králem kanadského bodování KHL v posledních třech letech.

„Otázkou je, jestli jejich brankář chytal tak dobře, nebo my špatně stříleli. Šance jsme totiž měli,“ spekuluje Klepiš.

Utkání nakonec rozhodl zkrat Lva na začátku poslední třetiny. Během minuty se dvakrát za obranu dostal Nikolaj Bušujev a bylo po zápase.

„Tohle se příště prostě nesmí stávat,“ zlobil se Klepiš, který i přes prohru jeden důvod k radosti měl. Do haly přišlo znovu pět a půl tisíce diváků, kteří se učí fandit Lvu a atmosféra se minutu od minuty zlepšuje.

„Snad přijdou lidi i příště, měli bychom velkou radost,“ přeje si Klepiš. Poslední utkání série domácích zápasů čeká na Lva v pondělí s dalším z nováčků soutěže Donbassem Doněck. Hraje se od 19:00.