Kladno vyhrálo v Litvínově 2:1 a poslalo Vervu na dno baráže, vítězství slaví i Vary

8. 4. 2018 18:53
O druhé tříbodové výhře hokejistů Kladna po sobě rozhodl v čase 53:13 teprve devatenáctiletý útočník Adam Kubík.
Hráči Kladna s Jaromírem Jágrem na střídačce
Hráči Kladna s Jaromírem Jágrem na střídačce | Foto: ČTK

Litvínov - Hokejisté Kladna zvítězili v utkání 6. kola baráže o extraligu na ledě Litvínova těsně 2:1 a právě Vervu dostali po polovině odehraných zápasů pod sebe na dno tabulky. O druhé tříbodové výhře Středočechů po sobě rozhodl v čase 53:13 teprve devatenáctiletý útočník Adam Kubík.

Do utkání vstoupili lépe domácí a již ve druhé minutě měl na hokejce úvodní branku Hübl, ale nedokázal trefit odkrytou branku. V další šanci neuspěl Jurčík, který tečoval těsně vedle tyčky Mikúšovo nahození od modré čáry. Na druhé straně prověřil Petráska bombou z první Kubík, domácí brankář se rychle přemístil a puk vyrazil betonem. V deváté minutě předvedli hezkou kombinaci Hübl s Gerhátem, prvně jmenovaný ovšem v dobré střelecké pozici vůbec netrefil branku.

Nedlouho poté se opět Hübl řítil sám na Cikánka, ovšem ani ve své třetí vyložené šanci nedokázal skórovat. A tak se z ojedinělé akce radovali hostující hráči. V 16. minutě Tůma střelou z levého křídla nedal Petráskovi šanci. Za pouhých 27 vteřin se o vyrovnání postaral Lukeš, který pohotově dorazil kotouč do branky.

Druhé dějství jednoznačně patřilo Litvínovu. Na střely na branku vyhráli domácí 19:9, na střely mimo tři tyče dokonce 10:2, ale vedoucí trefu se jim vsítit nepodařilo. Za zmínku stály pouze dvě šance - nejprve střílel v 27. minutě Mikúš z levého křídla, Cikánek výtečně zakročil lapačkou. O pár okamžiků později pálil z pravého křídla Gerhát, hostující brankář vytasil další skvělý zákrok.

Kladenští se ve třetí třetině probudili a bušili do domácí obrany. V 46. minutě Kaut prověřil Petráska ostrou střelou švihem. Vedoucí branku mohl vstřelit Tůma, bývalého parťáka z Ústí nad Labem ale nepřekonal. Trest za litvínovskou pasivitu přišel v 54. minutě: Kubík se natlačil mezi domácí obránce a krásným blafákem překonal Petráska. Branku musel ještě potvrdit videorozhodčí. Litvínovští v závěru odvolali brankáře, k vyrovnání jim to však nepomohlo a tak si hosté odvezli důležité tři body.

Karlových Varů vyhrály na ledě Jihlavy 2:1. Dukla vyšla naprázdno podruhé za sebou poté, co bodovala ve čtyřech úvodních duelech, z nichž tři vyhrála. Přesto i nadále vede tabulku. Zápas rozhodla trefa obránce Michala Plutnara, který v 17. minutě zvyšoval na 2:0, Richard Diviš sice brzy snížil, ale další gól už nepadl.

6. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. F. Lukeš (V. Hübl, Hunkes) - 16. D. Tůma (Kubík, T. Kaut), 54. Kubík (Svedlund). Rozhodčí: Pešina, Hejduk - Hynek, Zíka. Vyloučení: 6:4, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5846.

Litvínov: Petrásek - Iberer, Baránek, Hunkes, Šesták, Z. Sklenička, Frolo, od 41. navíc L. Doudera - M. Hanzl, J. Mikúš, J. Černý - Gerhát, V. Hübl, F. Lukeš - Matoušek, Řehoř, Trávníček - Jícha, Válek, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

Kladno: Cikánek - Štich, Zelingr, Repe, Svedlund, Lenďák, Kehar - Kružík, T. Kaut, Redlich - D. Tůma, Kubík, J. Kloz - Bláha, Zikmund, Machač - Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: M. Hořava st. a Patera.

HC Dukla Jihlava - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Diviš (Skořepa) - 8. Flek (T. Rachůnek, Šafář), 17. Plutnar (Kohout, Tuominen). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4, navíc Jiránek (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5189.

Jihlava: Kořenář - De la Rose, Suchánek, Stříteský, D. Kajínek, Šidlík, Váňa, J. Zdráhal - P. Straka, Skořepa, Diviš - Čachotský, A. Zeman, Jiránek - Rabbit, M. Hlinka, Anděl - D. Čermák, R. Hubáček, F. Seman. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Karlovy Vary: Závorka - Šenkeřík, Podlipnik, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí, Šafář - Flek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Tuominen, O. Beránek - Gríger, Skuhravý, Vrdlovec - Šik, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.