29. 11. 2012 20:50
Kladenští Rytíři porazili Karlovy Vary a uťali nepříjemnou sérii porážek.
Radost hráčů Kladna
Radost hráčů Kladna | Foto: CPA - Eduard Erben

Kladno - Nepříjemná série kladenských Rytířů je zastavena, alespoň prozatím. Doma si Jágrova družina v předehrávce 26. kola hokejové extraligy poradila s karlovarskou Energií 3:0 a přidala teprve druhou výhru ze sedmi zápasů.

Klíčovou roli sehrál obránce Marek Židlický, který bude Kladnu sloužit už jen v jednom zápase. Sám jeden gól dal a na dva přihrál. Dva body za gól a asistenci si v zápase připsal i Jágr.

Kladenský brankář Chábera navíc vychytal první čisté konto.

Po poslední prohře s Litvínovem l Jágr proslov k týmu a zřejmě zafungoval. Domácí totiž na soupeře od prvních minut vlétlo. V první třetině ale kraloval v bráně Energie pozorný Závorka.

Vychytal ve slibných šancích Melku, Jágra i Hlaváče. Chábera na opačné straně naopak příliš práce neměl.

Plekanec pečetil výhru

Na začátku druhé třetiny sice Varští trochu zlobili, ale nevydrželo jim to dlouho. Navíc si zranil rameno hostující útočník Kumstát a do utkání už nenastoupil.

V 32. minutě hrálo Kladno početní výhodu a v té už Závorka kapituloval. Střelu Patery a Jágra z blízkosti ještě zastavil, ale na tvrdou ránu Židlického od modré už byl krátký.

V třetím dějství si domácí jednogólový náskok hlídali. Ba co víc, po ubráněném oslabení přidal Jágr po individuální akci další trefu.

V závěru zkoušela Energie hru bez brankáře, ale nevyplatilo se. Židlický získal ve vlastním pásmu puk, poslal ho do jízdy Plekancovi a ten pečetil výhru Rytířů. Ti tak v tabulce poskočili na třetí místo před Brno, které ale má tři zápasy k dobru.

Předehrávka 26. kola hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 32. Židlický (Jágr, Plekanec), 47. Jágr (Černošek, Židlický), 58. Plekanec (Židlický). Rozhodčí: Šindler, Blecha - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 3137.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Piskáček, L. Procházka, Doudera, Macholda, Mocek - Jágr, Plekanec, Patera - Bicek, Melka, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, Jan Látal - Kumstát, Zaťovič, Pech - V. Polák, Vachovec, J. Doležal ml. - Zucker, Skuhravý, Skladaný - Pohl, Heřman, Koštál - od 25. navíc T. Káňa. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

1. HC Škoda Plzeň 25 12 6 2 5 89:58 50
2. PSG Zlín 26 13 3 2 8 71:67 47
3. Rytíři Kladno 26 14 0 4 8 86:66 46
4. HC Kometa Brno 23 12 2 4 5 79:61 44
5. HC Verva Litvínov 25 11 4 2 8 80:73 43
6. HC Slavia Praha 25 12 2 2 9 70:61 42