Kladno se obešlo i bez Jágrových bodů a porazilo Přerov i podruhé, trefil se Plekanec

2. 3. 2019 18:31
Hokejisté Kladna využili i ve druhém utkání čtvrtfinále play off první ligy výhody domácího prostředí a porazili Přerov jasně 4:0. Vítěznou trefu si připsal útočník Tomáš Plekanec, Jaromír Jágr nebodoval. Čisté konto vychytal Lukáš Cikánek.
Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec | Foto: Dalibor Sosna

Kladno mělo zápas pevně v rukou. Rytíři sice nevyužili brzkou početní výhodu, ale pak zkusil štěstí bekhendem z nulového úhlu Plekanec a po zaváhání brankáře hostů Klimeše mohl slavit.

Hned na začátku druhého dějství měli Středočeši k dispozici 27 vteřin přesilovky pět na tři. Dva Jágrovy pokusy zápěstím během ní přišly vniveč, vyrovnat mohl naopak v poslední sekundě prvního z obou trestů jeho osudový protihráč Sikora. Sólo se pokusil zakončit mezi betony, jenže Cikánka nepřelstil.

Šlo patrně o poslední okamžik, kdy se mohli Přerovští vrátit do hry. Jenže místo toho už při hře v pěti na obou stranách navýšil vedení Zikmund a na začátku 32. minuty přidal třetí gól Rytířů Svedlund.

Poté co nedohrál druhou třetinu kvůli potížím s bruslemi, naskočil Jágr opět do třetí dvacetiminutovky. Gólu se ale nedočkal, ačkoli Rytíři hráli ještě dalších 83 sekund v pěti proti třem. Po parádní Vampolově nahrávce zpečetil skóre Melka.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 2. zápas:

Kladno - Přerov 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 6. Plekanec, 25. Zikmund, 32. Svedlund, 56. Melka. Rozhodčí: Zubzanda, Grech - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:0. Diváci: 4628. Stav série: 2:0.