Kladno se blíží sestupu, Olomouc v baráži udolala Chomutov

1. 4. 2014 21:14
Hokejisté Kladna v dnešním 4. kole baráže o extraligu doma po nájezdech prohráli s Mladou Boleslaví a v tabulce jsou beznadějně poslední.
Extraligová budoucnost Kladna je ohrožena sále víc.
Extraligová budoucnost Kladna je ohrožena sále víc. | Foto: CPA Eduard Erben

Olomouc/Kladno - Hokejisté Kladna v dnešním 4. kole baráže o extraligu doma po nájezdech prohráli s Mladou Boleslaví a v tabulce jsou beznadějně poslední. Hráči Olomouce zdolali na svém ledě Chomutov 3:2 a ujali se vedení v tabulce.

Kaberle přišel, Rudovský se zranil

Kladno nastoupilo poprvé v boji o udržení už s obráncem Tomášem Kaberlem a v úvodu ubránilo oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě. Šance dlouho chyběly. Rytíři přišli v šesté minutě o útočníka Rudovského, který se v souboji zranil.

Ve 14. minutě se po vyhraném vhazování trefil od modré čáry Černošek a Kladno vůbec poprvé v baráži vedlo. Hned za pár vteřin se dostal do další šance Tenkrát, ale Valenta neprostřelil. Chábera pokusy střelecky aktivnějších hostů spolehlivě kontroloval.

V úvodu druhého dějství nevyužili domácí přesilovou hru při vyloučení Starého. V 25. minutě mohl vyrovnat Kubica, který se prosadil individuálně, ale na Cháberu nevyzrál. Na druhé straně si Valent poradil s dorážkou Daleckého i Bílkovou střelou. V polovině utkání kladenský gólman řešil další Kubicův pokus.

Kladnu nešly přesilovky

Vzápětí byl po Tenkrátově střele při dorážce faulován Dragoun, ale Bruslařský klub se při Vrbatově pobytu na trestné lavici opět ubránil. Rytíři nevyužili ani další přesilovku při Pabiškově trestu. Hosté v oslabení zahrozili přečíslením, akci Klimenty s Brošem zmařil Kaberle.

Na konci druhé třetiny po vlastní chybě zachraňoval Procházka situaci při Pabiškově úniku a po Růžičkově vystřelení puku do ochranné sítě, ale Kladno se v dlouhém oslabení včetně 16 vteřin ve třech proto pěti ubránilo. Stav se neměnil ani při Černoškově vyloučení či po faulu Jarůška.

Rozhodly nájezdy

V 51. minutě se radovala Mladá Boleslav, když se po Brošově střele prosadil Klimenta. Na konci třetí třetiny šel pykat za krosček Kaberle, ale Rytíři se ubránili a nerozhodlo ani prodloužení. Až v sedmé sérii rozstřelu rozuzlil zápas Jarůšek.

S jediným bodem ztrácejí Rytíři na druhou pozici znamenající účast v nejvyšší soutěži osm kol před koncem už sedm bodů. Mladá Boleslav po dvou prohrách zabrala a druhému Chomutovu se přiblížila na dva body.

Olomouc prodloužila vítěznou sérii

Piráti totiž na ledě rozjeté Olomouce, která slavila třetí výhru v řadě,  poprvé v baráži prohráli.

Olomouc se dostala do první šance v šesté minutě a hned šla do vedení. Marosz byl faulován v úniku a nařízené trestní střílení proměnil. Ve 12. minutě bylo vyrovnáno. Kämpf se probil obranou Mory a nadvakrát překonal Halásze.

Úvod druhého dějství přinesl dvě velké šance na obou stranách. Nejprve střílel bekhendem na Halásze Bartečko, na druhé straně neproměnil samostatný únik Pekr. Ve 24. minutě chyboval hostující brankář Růžička v rozehrávce, Jergl chytil jeho vyhození u mantinelu, okamžitě poslal puk před branku na Švaňhala a ten jej uklidil pod břevno.

Tři body zařídil Ostřížek

Piráti ale za dvě minuty vyrovnali. Šagát vybojoval puk za brankou, naservíroval ho Hromasovi, který nabídnutou šanci využil. Ve 35. minutě hráli Hanáci nejprve pět na čtyři a Marosz trefil horní tyč.

Pak šel na trestnou ještě Kubinčák a domácí měli 24 vteřin výhodu pěti proti třem. Chomutov se ale ubránil a pak mohl otočit stav. Bartečko jel sám na Halásze, ale neuspěl.

Ve třetí části měla první příležitost Olomouc. Diviš našel volného Švaňhala, ale křídelní útočník tentokrát na Růžičku nevyzrál. Další šance měli Rác a Herman. Hosté odpověděli ostřelováním Halásze při vyloučení Hermana. V 59. minutě domácí rozhodli, když po nahození Jaroměřského tečoval puk za Růžičkova záda Ostřížek. Stav se už v závěrečné power play nezměnil.

Připravujeme podrobnosti

4. kolo baráže o hokejovou extraligu:

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Černošek (Kuchler, Patera) - 51. Klimenta (Broš), rozhodující sam. nájezd Jarůšek. Rozhodčí: Husička, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 2958.

Kladno: Chábera - L. Procházka, T. Kaberle, Kolářík, Černošek, Majeský, David Růžička - Tenkrát, Dragoun, M. Hořava - Bajaruns, Dalecký, Bílek - Rudovský, Patera, Eberle - Strnad, Machač, Kuchler. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Mladá Boleslav: Valent (od 2. série nájezdů Will) - Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický, Kurka - Mikulík, D. Výborný, Pabiška - Jarůšek, Broš, Klimenta - M. Látal, Musil, Starý - Lenc, Vrbata, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Marosz z trestného střílení, 24. Švaňhal (Jergl), 59. Ostřížek (Jaroměřský, Kucharczyk) - 12. Kämpf (Hromas), 26. Hromas (Šagát). Rozhodčí: Lacina, Turčan - Bryška, Lučan. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 4197.

Olomouc: Halász - Jaroměřský, Cartelli, Houdek, Ondrušek, Staněk, Bartoň, Kadela - Kucharczyk, Ostřížek, Selingr - Marosz, J. Knotek, Herman - Pekr, Rác, Vodný - Jergl, Diviš, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Dopita.

Chomutov: Martin Růžička - J. Mrázek, M. Jass, J. Stehlík, Malec, R. Havel, Krstev, Bartejs - D. Hruška, Gajovský, Kubinčák - Balej, Jaroslav Svoboda, Bartečko - Šagát, Kämpf, Hromas - Sikora, Račuk, Jíra. Trenér: Beck, Martínek a R. Kaše.

1. Olomouc 4 3 0 0 1 11:9 9
2. Chomutov 4 2 1 0 1 12:8 8
3. Mladá Boleslav 4 1 1 1 1 12:8 6
4. Kladno 4 0 0 1 3 6:16 1