Kladno po čtyřech porážkách zabralo a přetlačilo Liberec

24. 1. 2023 20:28
Hokejisté Kladna porazili ve 41. kole extraligy Liberec 3:2 a uspěli po sérii čtyř porážek. Dvěma asistencemi se na výhře Rytířů, kteří jsou i nadále poslední, podílel útočník Martin Procházka. V dresu hostů si dva body připsal obránce T.J. Melancon.
Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec | Foto: Dalibor Sosna

Hosté se sice hned po úvodní buly natlačili do útočného pásma, gólové šance si ale vypracovávali Rytíři. S vyjetím Berana zpoza branky si ale Kváča poradil, stejně jako se střelou Bláhy, po které následovala nepřesná dorážka Dotchina.

Ve 4. minutě ale už Kladno vedlo, když po bekhendové přihrávce Plekance zpoza branky otevřel skóre nový člen elitní formace Indrák. Středočeši pokračovali v aktivní hře a v 9. minutě své vedení navýšili. Zikmund svou akci zakončil dorážkou a se štěstím si připsal třetí gól v sezoně, první od 4. listopadu.

Bílí Tygři se výrazněji před Brízgalou usadili až v závěru první části, snížit se jim ale nepodařilo. Ve druhé části se hosté neprosadili ve dvou po sobě jdoucích přesilových hrách, nebezpečné akce Birnera a Filippiho Brízgala zlikvidoval. V polovině utkání ale Severočeši již snížili, když se přesnou střelou na zadní tyč prezentoval obránce Kolmann.

Domácí kontrovali pokusy Plekance a Dotchina, kladenští hráči ale neuspěli stejně jako ve 42. minutě na druhé straně Melancon. Ve 47. minutě byl vyloučení Nedomlel a Kladno první přesilovou hru v zápase zásluhou tvrdé střely Dotchina od modré čáry využilo.

Liberec ale bleskově snížil. Šance Flynna ještě gólem neskončila, ale obránce Balinskis se v pokračující akci již prosadit. Bílí Tygři dokázali snížit po 47 sekundách hry. Zřejmě nejzajímavější část utkání zakončila Melkova střela do tyče. Kladno nakonec těsnou výhru udrželo a i podruhé v sezoně doma porazilo Liberec 3:2.

41. kolo hokejové Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávka: 28. A. Musil, 45. Štetka, 53. Hyka (L. Sedlák), 58. L. Sedlák. Rozhodčí: Hribik, Obadal - Lhotský, Zíka. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 4322.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. O. Roman (Lantoši, Pýcha), 42. O. Najman (M. Beránek), 50. Kelly Klíma (Bičevskis), 53. Lunter (Dvořáček). Rozhodčí: Úlehla, Šindel - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 2458.

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Indrák (Plekanec), 9. Zikmund (M. Procházka), 49. Dotchin (M. Procházka) - 31. Kolmann (Melancon, Flynn), 49. Balinskis (Melancon, Birner). Rozhodčí: Ondráček, Stano (SR) - Rampír, Hnát. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 2023.

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 30. Lev (F. Pavlík, Rosandič), 48. Perret, 55. M. Chalupa (Eberle). Rozhodčí: Šír, Pražák - Hynek, Šimánek. Vyloučení: 3:3, navíc Dlapa (Karlovy Vary) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3057.

HC Kometa Brno - HC Motor České Budějovice 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Hrbas (Ščotka, Kollár), 22. Flek (Kollár, D. Furch), 39. Flek, 51. K. Pospíšil (Kollár, Flek), 60. Flek (K. Pospíšil) - 14. Vondrka (Pech, Gulaš), 51. Z. Doležal (M. Hanzl, Percy). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Axman, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5258.

1. Pardubice 41 24 8 4 5 126:78 92
2. Vítkovice 41 22 4 9 6 128:97 83
3. Sparta Praha 39 20 5 1 13 110:86 71
4. Třinec 40 18 4 5 13 117:83 67
5. Olomouc 41 18 4 2 17 103:103 64
6. Plzeň 41 15 5 7 14 106:108 62
7. Liberec 41 13 6 10 12 120:107 61
8. Hradec Králové 40 13 7 4 16 105:105 57