Kladno Paterovým hattrickem porazilo Budějovice

3. 9. 2013 20:53
Kladno v přípravě na extraligu porazilo České Budějovice 4:0.
Hrdinou přípravného utkání Kladna s Českými Budějovicemi byl veterán Pavel Patera | Foto: Josef Poláček / Rytíři Kladno

Praha - Útočník Pavel Patera zařídil hattrickem výhru hokejistů Kladna v přípravném utkání proti prvoligovému Motoru České Budějovice 4:0. Proti zástupci druhé nejvyšší soutěže uspěl i Litvínov, který zvítězil na ledě Mostu 4:3. Zlín doma podlehl slovenským Piešťanům 2:3.

Zápas kladenských Rytířů proti českobudějovickému týmu, který v minulých týdnech narychlo stavěl kádr pro první ligu, ovládla elitní formace. Už po 26 vteřinách otevřel po Tenkrátově přihrávce skóre Miroslav Hořava, v závěru úvodní části využil přesilovku Patera, který pak v polovině utkání skóroval znovu v početní výhodě a hattrick dovršil v 58. minutě.

Litvínov na ledě klubu, s kterým spolupracuje, vedl po úvodní části díky trefám Majdana a Martynka 2:0. Na snížení Vlčka zareagoval Stříteský, na další kontaktní gól Slavíčka odpověděl Jurčík. Mostu se pak podařilo už jen zkorigovat stav.

Zlín proti účastníkovi slovenské extraligy dvakrát dotahoval ztrátu. Po Lušňákově gólu vyrovnal Kubiš, na Drgoňovu branku odpověděl Honejsek, ale v 56. minutě rozhodl svou druhou trefou v utkání Lušňák.

Přípravné hokejové zápasy:

Rytíři Kladno - HC Motor České Budějovice 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 20., 31. a 58. Patera, 1. M. Hořava.

HC Baník Most - HC Verva Litvínov 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
Branky: 29. Vlček, 49. Slavíček, 58. Nedrda - 17. Majdan, 20. Martynek, 44. Stříteský, 54. Jurčík.

PSG Zlín - ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 23. Kubiš, 48. Honejsek - 13. a 56. Lušňák, 40. Drgoň.