Kladno odvrátilo vyřazení. Postup slaví Jihlava a České Budějovice

7. 3. 2016 21:40
Jedním ze strůjců vítězství Kladna byl i kapitán Václav Skuhravý.
Jedním ze strůjců vítězství Kladna byl i kapitán Václav Skuhravý. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Kladenští hokejisté porazili v pátém čtvrtfinále play off první ligy Ústí nad Labem 6:3 a zdramatizovali sérii, v níž snížili stav na 2:3 na zápasy. Ve středu se bude hrát šestý zápas na severu Čech. Po dnešku je to jediná dvojice, v níž není jasno o postupujícím. Ke Slavii čerstvě v semifinále přibyly celky Jihlavy a Českých Budějovic.

Kladno vstupovalo do bojů o postup o extraligu jako největší favorit, jenže po čtyřech zápasech čelilo vyřazení. A v mnohých hráčích Rytířů nepochybně hrklo, když dnes už po necelé minutě hry poslal Ústí do vedení David Tůma. Kladnu se ale povedlo záhy vyrovnat a ještě do konce úvodní třetiny tým uklidnila trefa Václava Skuhravého.

Ústí pak odpovědělo na dva rychlé zásahy ve své síti, ovšem domácí totéž zopakovali na přelomu druhé a třetí části. Tři vteřiny před koncem prostřední třetiny se trefil Denis Kindl a 35 sekund po začátku závěrečného dějství využil obrovské chyby v rozehrávce svou druhou trefou v duelu Martin Procházka.

Motor se nadřel, Jihlava dominovala

Bez nervů prošla dál Jihlava. Proti Havířovu dnes těžila ze dvou tref slovinského reprezentačního obránce Mihy Štebiha, ale také z gólového příspěvku svého "štístka" Jana Koláře. Pardubický odchovanec se v dresu Dukly trefil v celkově osmém zápase a pokaždé se v nich slavný celek z Horáckého stadionu radoval z vítězství.

Přerov naopak nepodržel jeho dvorní střelec Vlastimil Dostálek. Moravané dotáhli střetnutí v Českých Budějovicích do prodloužení, v něm ale Dostálek za stavu 5:5 selhal ve vyložené šanci. A v následujících nájezdech byli o gól lepší Jihočeši.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 5. zápasy:

Kladno - Ústí nad Labem 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)

Branky: 32. a 41. Procházka, 2. Stach, 17. Skuhravý, 31. Pitule, 40. D. Kindl - 1. D. Tůma, 38. Roubík, 52. Brož. Rozhodčí: Přikryl, Kika - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 3268. Stav série: 2:3.

České Budějovice - Přerov 6:5 po sam. nájezdech (2:3, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 23. a 44. L. Květoň, 3. Rob, 4. Nouza, 52. Straka, rozh. nájezd Chovan - 7. a 36. Stoklasa, 1. Král, 19. Grof, 55. M. Novotný. Rozhodčí: Petružálek, Souček - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 4:7. Využití: 4:1. Diváci: 6340. Konečný stav série: 4:1.

Jihlava - Havířov 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Branky: 10. a 43. Štebih, 30. Kolář, 48. Harkabus, 52. F. Seman - 7. Okál, 53. Hudeček. Rozhodčí: Bejček, Doležal - Měkýš, Reich. Vyloučení: 8:9, navíc Kanko (Havířov) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2497. Konečný stav série: 4:1.