Kladno se dočkalo velké posily. Příchází útočník Hlaváč

Adam Sušovský Adam Sušovský
21. 10. 2013 11:29
Rytíři zbrojí na boj o play off. Do útoku ulovili staronovou posilu Jana Hlaváče.
Jan Hlaváč nezískal smlouvu ve Švédsku, v boji o play off proto pomůže Kladnu.
Jan Hlaváč nezískal smlouvu ve Švédsku, v boji o play off proto pomůže Kladnu. | Foto: ČTK

Praha - Rytíři Kladno zbrojí na další boje o postup do extraligového play off. Aktuálně devátý tým extraligy se dohodl na spolupráci se staronovou posilou do útoku Janem Hlaváčem. Sedmatřicetiletý dvojnásobný mistr světa se do Kladna vrací po necelém roce.

"Jan Hlaváč posílí pro letošní sezonu Kladno. Dnes už s týmem absolvoval první společný trénink," potvrdil Aktuálně.cz příchod staronové posily tiskový mluvčí klubu Vít Heral.

Hlaváč za Kladno nastupoval i v posledních dvou sezonách. V té loňské ovlivněné výlukou odehrál za Rytíře 37 zápasů, ve kterých nastřílel 10 branek a přidal jedenáct asistencí. Pak se stejně jako v předešlých letech přesunul z extraligy do Švédska, kde sezonu zakončil v kádru Växjö.

„Teoreticky může odejít v průběhu ročníku i letos, ale jak moc je to pravděpodobné v tuto chvíli nelze říct. Nicméně možnost k tomu ve smlouvě bude mít,“ doplnil sportovní manažer Rytířů Martin Vejvoda

V letošní sezoně byl Hlaváč až doteď volným hráčem. Na nový ročník se připravoval na Floridě, kde trénoval společně s hokejisty Tampy Bay. S vedením Kladna byl ale v kontaktu už od léta a Rytíři s ním už před sezonou počítali.

Zatím není jasné, kdy se Hlaváč zapojí do zápasového rytmu. Příští zápas hrají Rytíři už v pátek doma proti Zlínu. 

„Vidím to tak padesát na padesát. Zatím nejsem aklimatizovaný, pořád se mi ještě chce přes den spát,“ přiznal už samotný hráč.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Haftarovy síly získaly zpět klíčové město na západě Libye

Síly odštěpenecké vlády polního maršála Chalífy Haftara se v neděli opětovně zmocnily klíčového města na západě Libye, které bylo od května pod kontrolou jednotek podporujících libyjskou vládu uznávanou OSN. S odvoláním na mluvčího Haftarovy armády (LNA) o tom dnes informuje agentura AP.

Libyi sužuje konflikt různých frakcí už od pádu diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Haftarovy jednotky, které se opírají o podporu Egypta, Spojených arabských emirátů a Ruska, minulý rok v zahájily ofenzívu ve snaze dobýt metropoli Tripolis a svrhnout tamní vládu Fáize Sarrádže. Tu uznává OSN a podporuje ji mimo jiné Turecko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy