11. Pardubice 9
12. Karlovy Vary 9
13. Litvínov 4
14. Kometa Brno  1

Praha - Hokejisté Vítkovic museli v pátek skousnout první porážku v letošním ročníku O2 extraligy, když prohráli na hřišti Českých Budějovic 3:4. Svěřenci Aloise Hadamczika přesto nadále zůstávají s devatenácti body v čele tabulky.

Dosavadní lídr soutěže se musel v zápase obejít bez zraněného Jakuba Štěpánka, jehož nahradil v základní sestavě Filip Šindelář. A jeho spoluhráči začali střetnutí lépe, když v sedmnácté minutě otevřel účet utkání dorážející Lukáš Klimek.

Ještě lépe pro Vítkovice bylo v polovině druhé třetiny, kdy nejprve překonal Kováře aktivní Hubáček a po něm i Jurečka. Zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto.

Jenže Budějovicím se podařilo zinscenovat vynikající obrat. Do hry je dostal na konci druhé části Kůrka s Gulašem, jejichž slepené góly přiblížily domácí zpět na dostřel.

Vedoucí celek extraligy rázem znervózněl a na začátku poslední třetiny inkasoval potřetí. Vyrovnání zařídil ke všeobecné radosti budějovických fanoušků znovu Gulaš.

Vítkovice rázem ztratily jistotu a jejich šance na bodový zisk držel brankář Šindelář, který například devět minut před koncem zneškodnil střelu Vaka.

Jenže nerozhodný stav nevydržel dlouho. Prakticky vzápětí se po vyhraném buly opřel do střely Petr Macháček, a strhl tak konečné vítězství na stranu Budějovic.

Hašek dostal šest gólů. Trenér Litvínova rezignoval

Možnost dotáhnout se na přední příčku následně nevyužil Liberec. Ten prohrál po bojovném utkání v Třinci 3:6, kdy doplatil zejména na špatné bránění přesilových her.

Pořádný výprask si z Kladna odvezly Pardubice, v jejichž brance odchytal celý zápas Dominik Hašek. Dvojnásobný držitel Stanley Cupu ovšem v pátek večer obdržel šest branek a jeho tým si nakonec odvezl porážku 0:6.

O vývoji střetnutí bylo prakticky rozhodnuto po první třetině, kdy Středočeši vstřelili čtyři branky za necelých pět minut, a dokonale tak zničili odpor svého soupeře.

A když se pak v dalších částech prosadili i Eberle s Frolíkem, mohli kladenští slavit svou letošní třetí výhru v základní hrací době.

Sérii proher nezlomil Litvínov. Severočeši sice měli utkání s Mladou Boleslaví dobře rozehraný, když vedli po trefě Černého 1:0, ovšem hosté dokázali na začátku třetího dějství vyrovnat a v prodloužení jim bod navíc vystřelil Richard Král.

Šestá prohra v řadě se stala osudná i pro litvínovského trenéra Jaroslava Hübla, jenž po zápase na svůj post rezignoval. Předposlední celek extraligy dále povede Jiří Kučera. Tomu by měl dělat hrajícího asistenta Jiří Šlégr.

Dva body pak získal také Zlín, který přetlačil Plzeň pro změnu po samostatných nájezdech 4:3.

Sparta skolila v prodloužení mistra. Slavia přestřílela Brno

Prodloužení muselo rozhodnout o vítězi i v Praze, kde Sparta vyzvala Karlovy Vary. Obhájce mistrovského titulu měl lepší začátek a už po šesti minutách hry vedl po ranách Pecha a Zuckera 2:0.

Domácí se ovšem dokázali vzpamatovat a díky Tonovi a Brošovi zvládli vyrovnat. Nezlomila je pak ani třetí branka v Cháberově síti, které dosáhl Václav Pletka.

Na začátku třetí třetiny totiž vyrovnal Jaroslav Hlinka a vynutil si prodloužení. V něm nakonec rozhodl jedenáct vteřin před samostatnými nájezdy Tomáš Netík

V posledním pátečním utkání pak Slavia přetlačila v gólově bohatém duelu Kometu Brno 6:4. Svěřenci kouče Pazourka, podporovaní v O2 Aréně enklávou svých fanoušků, se prezentovali sympatickým výkonem a po první třetině vedli překvapivě již 3:1.

Jenže loňský vicemistr zabral hlavně v posledním dějství a pěti brankami celý zápas otočil ve svůj prospěch. Kometa tak stále čeká na své první letošní vítězství.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
18. Tomas (Polák, Marosz), 29. Výtisk (Polák, Cartelli), 37. Polanský (Kohn, Růžička), 38. Seman (Martynek, Peterek), 48. Martynek (Peterek, Seman), 58. Martynek (Malec, Polanský) - 3. Nedvěd (Derner, Hlaváč), 26. Plodek (Blatný), 46. Blatný (Vantuch, Hunkes)
Počet diváků: 3075
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Výtisk, Seman, Malec, Zíb, Lojek, Andersons - Tomas, Hampl, Polák - Květoň, Peterek, Martynek - Polanský, Kohn, M. Růžička - Kanko, Ostřížek, Marosz
Liberec: Fikrt - Čakajík, Rýgl, Derner, Hunkes, Jareš, J. Moravec - Hlaváč, P. Nedvěd, Klimenta - Víšek, Kašpařík, Vantuch - Špaček, V. Nedorost, Blatný - Dušek, Plodek, Ondřej