21. 2. 2008 20:40
Základní část hokejové O2 extraligy skončila
Hokejisté Kladna radují z postupu do předkola playoff
Hokejisté Kladna radují z postupu do předkola playoff | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Boj o playoff bude v letošním ročníku hokejové O2 extraligy pokračovat pro celky Kladna a Plzně. Ty porazily ve čtvrtek na svém ledě Pardubice, respektive Spartu a nikterak se nemusely spoléhat na výsledek z Vítkovic, kde nakonec i místní klub podlehl pražské Slavii 1:2

Plzeň začala důležitý duel se Spartou dobře a za postupem vykročila již v páté minutě, kdy přesilovou hru po vyloučení Hlinky využil přesnou střelou Michal Důras. Pro útočníka to byla už dvacátá trefa v sezóně.

Domácí pokračovali aktivně i ve druhé třetině a zvýšit náskok mohli hned po jejím zahájení. Do dobré střelecké pozice se dostal Šindel, ale brankář Duba se tentokrát nenechal zahanbit. Sparťanský gólman už byl ale překonán ve 27. minutě, kdy se po pěkné souhře s Vampolou prosadil David Ludvík.

Čtěte více: Zmrtvýchvstání dokonáno. Klobouk dolů, říká kouč Kladna

Plzeň si následující průběh utkání zdramatizovala zbytečnými fauly a Sparta jich dokázala ještě před druhou přestávkou využít. Po Tonově asistenci se trefil střelou švihem Petr Nedvěd.

Hráči Lasselsbergeru se ale už ve třetí části plně soustředili na udržení vítězství, které ještě pečetil čtyři minuty před koncem Vampola.

Také Kladno na svém ledě podrobilo Pardubice úvodnímu tlaku a brankář Lašák musel prokazovat své kvality. Přestože první třetina nakonec dopadla bez branek, diváci se na stadionu rozhodně nenudili. Zvláště při šancích Kuchlera nebo Čurilly byli totiž domácí blízko vedení.

Nervozita z důležitého utkání dolehla na Středočechy i ve druhém dějství, kdy si dlouho nevěděli rady s obranou Pardubic. Po několika šancích na obou stranách se ale přeci jen domácí dočkali. V přesilovce 5 na 3 hře otevřel účet zápasu po Paterově přihrávce Martin Procházka.

Klid do kladenských řad pak zanesl na začátku poslední části Jaroslav Kalla který dorazil za Lašákova záda střelu Bělohlava a konečný výsledek určil v závěru Tomáš Horna.

Vítkovicím by nestačila ani výhra

Triumfy Kladna a Plzně určily, že by Vítkovicím nestačila v souboji se Slavií k postupu ani výhra. Za tou ale ostravský celek vstoupil bojovně, jenže první hřebíček zatloukl do její rakve Růžička, který využil Sklenářovu přihrávku a lehkou bekhendovou střelou překvapivě překonal gólmana Pruska.

Vítkovice se si naději vystřelily ve druhé třetině. Po přiťuknutí Hubáčka nabral rychlost Viktor Ujčík a sám před Svobodou nezaváhal. Moravané poté mohli jít do kabin i s vedením, ale Burger v jasné šanci přestřelil.

Domácím nestačila k teoretickému postupu ani remíza, a proto se na svého soupeře vrhli i ve třetí části. Po týmové kombinaci se ocitl v další příležitosti Klimek, jenže ani on nezamířil přesně.

Konečnou stopku tak proto Vítkovicím vystavil pět minut před koncem Bednář, jenž z protiútoku využil Vondrkův pas a rozhodl.

RI Okna Zlín - Bílí Tygři Liberec 3:5 (2:0, 1:2, 0:3)
14. Záhorovský (Balaštík), 14. M. Pšurný (R. Pšurný), 30. Balaštík (Hamrlík) - 36. Nedorost (Pabiška), 40. Podkonický (Jiruš), 49. Zíb (Kašpařík), 56. Čermák (Pletka), 60. Čermák
Zlín: Murín - Hamrlík, Nosek, Hlavačka, Bořuta, Vosátko, Klouček - Rachůnek, Leška, Blašík - Okál, Mokrejš, Záhorovský - Balán, M.Pšurný, R.Pšurný - Kubiš
Liberec: Fikrt - Hunkes, Jiruš, Žabka, Krstev, Zíb, Holub, Derner, Kočí - Čermák, Podkonický, Nedorost, Kašpařík, Plodek, Víšek, Klimenta, Procházka, Bartovič, Blatný, Pabiška