Kings mají ve finále první bod. V nastavení rozhodl Kopitar

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
31. 5. 2012 6:55
První finálový zápas play off NHL skončil výhrou v prodloužení pro Los Angeles, když Anže Kopitar vstřelil gól v prodloužení.
Anže Kopitar střílí z úniku rozhodující gól
Anže Kopitar střílí z úniku rozhodující gól | Foto: Reuters

Newark - Vyrovnanou bitvu prvního finále play off NHL rozhodlo až prodloužení. V něm rozhodující gól vstřelilo Los Angeles z hole Anže Kopitara a porazilo tak New Jersey 2:1.

U jediného gólu Devils asistoval Patrik Eliáš.

Po úvodním oťukávání z obou stran se v první velké příležitosti objevili hosté a hned z toho byl gól. Green v sobouji za brankou ztratil kotouč, Nolan neváhal a hned přihrál mezi kruhy Colinu Fraserovi a ten rychlou střelou po ledě překonal Brodeura.

Dlouho pak žádný z týmů nedokázal překonat skvěle chytající brankaře. V druhé třetině většinou zatápěli hosté domácí obraně, přesto to byli Ďáblové, kdo se radovali z vyrovnávací branky.

V 39. minutě Anton Volčenkov nahazoval puk před Quickovu svatyni, gólman Kings puk vyrazil do vzduchu, odkud si ho srazil do sítě bránící Vojnov. Chvíli to vypadalo, že šťastným tečujícím je Eliáš, který právě s Vojnovem sváděl souboj v brankovišti, ale gól byl nakonec připsán Volčenkovi.

Při gólu se zapomněl Židlický

Třetí část už byla jasně v režii obou brankařů. kteří už se podruhé překonat nenechali. Sice si do statistik nepřipsali mnoho zásahů, Brodeur za celý zápas 23 a Quick 16, ale většina z nich nepatřila k nejsnadnějším.

Utkání tedy dospělo do prodloužení. V něm přišla velká chvíle Anže Kopitara, který se v 9. nastavené minutě dostal do úniku a blafákem do forhendu překonal ležícího Brodeura. Mezi viníky rozhodujícíh gólu patří i český obránce Devils Marek Židlický, který se zapomněl v útočném pásmu.

Kings se tak na ledě soupeře ujali vedení ve finálové sérii. Druhé utkání je na programu v noci na neděli.

Finále Stanleyova poháru - 1. zápas:

New Jersey Devils - Los Angeles Kings 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 39. Volčenkov (Eliáš, Clarkson) - 10. Fraser (J. Nolan), 69. Kopitar (Justin Williams, Doughty). Rozhodčí: O'Halloran, Watson - Amell, Murray. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Střely na branku: 18:25. Diváci: 17.625. Stav série: 0:1.

New Jersey: Brodeur - Fayne, A. Greene, Harrold, Volčenkov, Židlický, Salvador - Zubrus, Zajac, Parise - Ponikarovskij, Henrique, Kovalčuk - Clarkson, Josefson, Eliáš - S. Bernier, R. Carter, S. Gionta. Trenér: Peter DeBoer.

Los Angeles: Quick - Scuderi, Doughty, Mitchell, Vojnov, Martinez, M. Greene - J. Carter, Richards, Penner - Justin Williams, Kopitar, Brown - Lewis, Stoll, King - J. Nolan, Fraser, Richardson. Trenér: Darryl Sutter.