Kindl už na MS nechce. V týmu jej nahradí Krejčík

Sport Sport
30. 4. 2012 10:43
Obránce Detroit Red Wings dá přednost přípravě na další sezónu
Jakub Kindl se rozhodl nejet na MS ve Švédsku a Finsku, dá přednost přípravě na další sezónu v Detroitu
Jakub Kindl se rozhodl nejet na MS ve Švédsku a Finsku, dá přednost přípravě na další sezónu v Detroitu | Foto: Reuters

Brno - Od vyhlášení konečné nominace českého týmu na hokejové mistrovství světa ještě neuběhlo ani dvanáct hodin a trenér Alois Hadamczik v ní musel udělat první změnu.

Národní tým totiž opustil obránce Detroitu Red Wings Jakub Kindl, který neměl jisté místo v elitní šestici obránců, a proto se raději rozhodl připravovat se na další sezonu NHL.

Kindla v týmu nahradí obránce Slavie Jakub Krejčík, kterého přitom Hadamczik z týmu vyřadil ještě před nedělním utkáním s Ruskem.

Čtěte také:

Hadamczik vyškrtl Tlustého, na MS pojede 26 hráčů
Čeští hokejisté po 14 letech vyhráli Euro Hockey Tour

"Rozleželo se mu to v hlavě a přišel se omluvit s tím, že si uvědomil, jakou má šanci hrát, a že se bude radši připravovat na další sezonu," sdělil ČTK generální manažer Slavomír Lener.

Kindl totiž nefiguroval mezi šesti obránci, které má vedení reprezentace v plánu zapsat na začátku turnaje na soupisku. Musel by tedy v dějišti turnaje trénovat s týmem a čekat, zda dostane šanci v průběhu šampionátu."Nebyl v kategorii hráčů, kteří mají garantované místo na soupisce," potvrdil Lener.

Beka Detroitu, který během přípravy putoval sestavou sem a tam, patrně odradilo i to, že Hadamczik stále doufá, že by se k týmu mohl připojit Zbyněk Michálek z Pittsburghu, nebo některý z českých beků, kteří hrají druhé kolo play off (Marek Židlický, Roman Polák, Michal Rozsíval, Rostislav Klesla, Pavel Kubina). Reálně tak hrozilo, že by si na šampionátu vůbec nemusel zahrát.

Nominace českého týmu na MS:

Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Petr Mrázek (Ottawa 67'S/OHL), Jakub Štěpánek (Petrohrad/KHL),

Obránci: Miroslav Blaťák, Jakub Nakládal (oba Ufa/KHL), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Lukáš Krajíček (Minsk/KHL), Tomáš Mojžíš (Turku/Fin.), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.), Jakub Krejčík (Slavia Praha),

Útočníci: Lukáš Kašpar, Jiří Novotný (oba Astana/KHL), Jan Kovář (Plzeň), Petr Koukal (Pardubice), Petr Nedvěd (Liberec), Michal Vondrka (Slavia Praha), Petr Tenkrát (Sparta Praha), Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL), Petr Průcha (Petrohrad/KHL), Tomáš Vincour (Dallas/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal/NHL), Aleš Hemský (Edmonton/NHL), Michael Frolík (Chicago/NHL), David Krejčí (Boston/NHL), Milan Michálek (Ottawa/NHL).

 

 

Právě se děje

Další zprávy