Salák nedochytal třetí zápas KHL po sobě, zablokoval si krk

Aktualizováno 20. 10. 2017 18:28
Alexandra Saláka trápilo zdraví v loňské sezoně, kterou nedohrál kvůli poraněnému kolenu. V pátek si zablokoval krk, ale do příštího duelu Novosibirsku by měl být v pořádku.
Alexander Salák.
Alexander Salák. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Český brankář Alexander Salák nedochytal v Kontinentální hokejové lize třetí zápas Novosibirsku za sebou, dnes proti Chabarovsku však na rozdíl od předchozích dvou případů střídal za příznivého stavu kvůli zdravotním problémům. Třicetiletý strakonický rodák strávil v brance první třetinu, kterou jeho tým vyhrál 2:0. Od druhé části ho nahradil Alexej Krasikov a vychytal vítězství 3:2, kterým Novosibirsk ukončil sérii čtyř porážek.

Salák střídal v předchozích dvou zápasech proti Kunlunu a Vladivostoku. Klub po utkání s Amurem na svém oficiálním twitterovém účtu uvedl, že si český brankář zablokoval krk, nicméně do příštího duelu by měl být v pořádku.

Opačnou situaci dnes prožil Pavel Francouz, který šel do branky Čeljabinsku na ledě Kazaně v 10. minutě místo Emila Garipova, jenž třikrát inkasoval. Sedmadvacetiletý plzeňský rodák dostal od rozjetého týmu Ak Bars další čtyři branky a Traktor utrpěl debakl 1:7. Jednu asistenci v dresu vítězů si připsal útočník Jiří Sekáč.

Další český gólman Jakub Kovář nezabránil porážce Jekatěrinburgu 3:5 v Ufě. Vítězný čtvrtý gól vstřelil domácí Igor Makarov 59 sekund před třetí sirénou, pátou trefu přidal Salavat Julajev do prázdné branky při power play Avtomobilistu.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Chabarovsk 3:2, Ufa - Jekatěrinburg 5:3, Kazaň - Čeljabinsk 7:1 (za domácí Sekáč 0+1).