Slovan bodoval ve čtvrtém utkání v řadě, pomohl i Buchtele

27. 11. 2017 22:20
Hokejisté Slovanu Bratislava zvítězili v pondělním utkání nad Kunlunem 2:1 v prodloužení. Gól si připsal i Jan Buchtele. V KHL bodovali ale i další Češi.
Slovan Bratislava
Slovan Bratislava | Foto: Lukáš Caha

Moskva - Jan Buchtele přispěl třetím gólem v sezoně Kontinentální hokejové ligy k vítězství Slovanu Bratislava nad čínským Kunlunem 2:1 v prodloužení. Trefil se i další český útočník Roman Horák z Podolsku, který podlehl Chabarovsku 3:4 v prodloužení.

Buchtele otevřel skóre v 24. minutě, kdy dorazil střelu Cama Barkera. Hostům se povedlo vyrovnat ještě v druhé třetině poté, co Jakubu Štěpánkovi prošel za záda tečovaný puk. Zbylých 21 pokusů český gólman zastavil a pomohl Slovanu bodovat ve čtvrtém utkání po sobě. Naopak Kunlun prohrál posedmé za sebou.

Horák se střelecky prosadil ve druhém zápase po sobě a celkově počtvrté v sezoně. Ve 42. minutě vyrovnal na 2:2, z vítězství se ale nakonec radoval Chabarovsk, v jehož dresu si připsali po jedné asistenci obránci Jan Kolář a Michal Jordán.

Suverénní Petrohrad deklasoval Astanu 9:1 a připsal si šesté vítězství v řadě. Obhájce Gagarinova poháru vyrovnal svou nejvyšší výhru v sezoně, stejným výsledkem před dvěma měsíci zdolal Chanty-Mansijsk.

Kontinentální hokejová liga:

Nižněkamsk - Ufa 3:2 (za domácí Nestrašil 0+1), Dynamo Moskva - Omsk 2:1, HK Soči - Kazaň 1:3 (za hosty Sekáč 0+1), Petrohrad - Barys Astana 9:1, Viťaz Podolsk - Chabarovsk 3:4 v prodl. (Horák 1+0 - Kolář a Jordán oba 0+1), Slovan Bratislava - Kunlun Red Star 2:1 v prodl. (za domácí Buchtele 1+0).