6:2
Čeljabinsk
41. a 52. Vrána, 10. Cingel, 15. Karamnov, 49. Danielsson, 60. Cipulis
31. Bulis, 32. Kuzněcov

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu Kontinentální ligy mezi hokejisty HC Lev Praha a Traktoru Čeljabinsk. Zápas začne ve čtvrtek v 19:00.

První letošní vzájemné utkání ovládl v září domácí Traktor, který zvítězil 5:2. Povede se Lvu odveta?

Hostující Čeljabinsk nastoupí v této sestavě: Garnett - Razin, Bělov, Quint, Rjabykin, Šinin, Eugene, Vasilčenko, Nestěrov - Jakucenja, Bulis, Čistov - Nikuškin, Glinkin, Kuzněcov - Antipov, Panov, Dugin - Karpov, Lemťugov, Popov.

Domácí Lev bude hrát v tomto složení:

Pöpperle - Nakládal, Němec, Krejčík, Mikuš, Oystrick, Porseland, Hunkes - Danielsson, Christensen, Novotný - Klepiš, Vrána, Rachůnek - Surový, Karamnov, Hossa - Cipulis, Cingel, Řepík.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Hned v první akci byl Lev nebezpečný. Christensen se hnal do dobré pozice, ale možná zbytečně ještě hledal spoluhráče Novotného.

2.

První útok Traktoru působil nevinně, brankář Pöpperle nemusel zasahovat.

3.

Hosté jsou usazeni v obranném pásmu Lva, jejich střely ale zatím nejsou přesné.

4.

Tentokrát už Pöpperle musel kotouč zastavovat vlastním tělem. Pálil Lemťugov.

5.

Rybjakinovo nahození s přehledem zpacifikoval domácí brankář.

6.

Novotný pálil, hostující gólman Garnett zasáhl.

7.

Velmi dobré minuty na straně domácích. Nejprve Danielsson v dobré pozici netrefil ideálně puk, poté Klepišovu šanci zastavil Garnett.

10.

Lvu se aktivní hra vyplácí a vede 1:0! Prosadil se čtvrtý útok. Řepík našel zpoza branku Lukáše CINGELA a na jeho ránu Garnett nestačil. Asistovali mu Řepík a Němec.

10.

Uběhlo dalších dvacet vteřin a Lev dává další gól, ten ovšem neplatí. Rozhodčí trefu Danielssona neuznávají kvůli postavení Christensena v brankovišti.

11.

Oystrickova rána od modré zaplachtila těsně vedle.

12.

Domácí hrají výborně. Další šanci měl Řepík, ale Garnett tentokrát puk za svá záda nepustil.

12.

Christensen měl obrovskou šanci. Obránci na něj zapomněli a vše musel napravovat vynikajícím zákrokem Garnett.

14.

Po dlouhé době se dostali ke střele hosté. Rjabykinův pokus ale nemohl Pöpperleho překvapit.

15.

Domácí dávají gól a vedou 2:0! Stý gól Lva v sezoně střílí Vitalij KARAMNOV. Prosadil se po přihrávce spoluhráče Tomáše Surového.

16.

Hostující Čistov mohl jít do vyložené šance, jenže puk mu při zpracování odskočil.

17.

Pöpperle zlikvidoval ránu Antipina.

20.

Nepříliš záživnou část hry ukončil faul Tomáše Rachůnka. První přesilovku utkání budou mít k dispozici hosté.

Skončila první třetina.

Lev po první třetině zaslouženě vede o dvě branky. V úvodu se sice pár minut rozkoukával, poté ale aktivní hrou soupeře přehrál a vypracoval si řadu šancí. Dvě proměnil, zásluhou Cingela a Karamnova. Hosté jsou jeho hrou zaskočeni.

21.

Začíná druhá třetina.

22.

Rachůnek je na ledě, Lev se v oslabení ubránil.

23.

Obránce Lva Matthias Porseland se obtočil kolem brány a jen rychlá reakce Garnetta zabránila Lvu ve zvýšení skóre.

24.

V obranné třetině se svíjí na ledě kanadský útočník Lva Erik Christensen a jen s pomocí spoluhráčů se dostává na střídačku.

25.

Lev je dnes jednoznačně lepším týmem a teď měl opět velkou šanci. Tomáš Rachůnek dostal přihrávku mezi kruhy a jeho střela skončila na břevnu Garnettovy brány.

26.

A znovu zvonila konstrukce Garnettovy brány, téměř od brankové čáry překvapoval kanadského gólmana Tomáš Surový, Garnett puk ve vzduchu nezasáhl a puk se odrazil od levé tyče jeho brány.

27.

Lev teď má jednu velkou šanci za druhou. Po přihrávce Danielssona zpoza brány byl zcela sám před Garnettem Christensen, puk však mezi jeho betony nevměstnal.

30.

Tlak Lva zabrzdí vyloučení JURAJE MIKUŠE, který jde na trestnou lavici za podražení.

30:35

A Traktor přesilovku téměř okamžitě využívá - 2:1. Po rychlé kombinaci se odrazil puk mezi kruhy k JANU BULISOVI, který zakončil přesně nad Pöpperleho rameno. Přihrávali mu Jakucenja a Čistov.

31:46

Dosud zcela nevýrazný Traktor během dvou minut vyrovnává skóre - 2:2. Teď měl Traktor sice štěstí, nicméně si gól vysloužil za svou aktivitu. Z předbrankového prostoru vystřelil JEVGENIJ KUZNĚCOV a sražená střela se obloučkem snesla za záda dezorientovaného Pöpperleho. Asistenci si u gólu připsal Popov.

33.

Hra se teď přelévá ze strany na stranu, velkou šanci měl útočník Lva Cipulis, který jel z levé strany sám na Garnetta, ale prostřelit jej nedokázal.

36.

Znovu převážit vedení na stranu Lva mohl Hossa, Garnett však jeho pokus vyrážečkou poslal mimo bránu.

36.

Na druhé straně vypálil zpoza obránce Popov a jen výborný zákork Pöpperleho zachránil Lev od dalšího inkasovaného gólu.

39.

Dvě velké šance měl útočník Lva Petr Vrána. Nejprve si najel mezi kruhy, ale Garnetta nepřekonal, vzápětí jel s Klepišem na jediného obránce soupeře, rozhodl se pro kličku, ale puk se mu v rozhodující chvíli zastavil za hokejkou,.

40.

Druhá třetina skončila.

I když byl Lev i v první polovině prostřední části jednoznačně lepší, doplatil na to, že nevyužil ani jednu ze svých obrovských šancí. Traktor jej potrestal dvěma góly během dvou minut a poté srovnal také hru.

41.

Začíná třetí třetina.

41:00

Lev v úvodní minutě třetí části získává vedení opět na svou stranu - 3:2. Jakub Klepiš poslal do sóla PETRA VRÁNU, ten si na útočné minutě zpracoval na dlouhou hůl skákající puk a nad pravé rameno Garnetta skóroval. Druhou asistenci si připsal Tomáš Rachůnek.

45.

Zcela sám před Pöpperlem se po přihrávce Čistova zjevil Bulis, ve vyložené pozici však těsně minul levou tyč brány Lva.

47.

Lev si zahraje přesilovku, za nedovolené bránění je potrestán JEGOR ĎUGIN.

49.

Ďugin je na ledě, Lev měl v přesilovce problémy jen přejít do útočného pásma.

48:51

Po návratu Ďugina z trestné lavice se však Lev přece jen prosazuje - 4:2. Oystrick nádhernou křižnou přihrávkou našel u levé Garnettovy tyče zcela volného NICKLASE DANIELSSONA, který už neměl problém kanadského brankáře tečí pod břevno překonat. Druhou asistenci si připsal Martinš Cipulis.

51.

Traktor mohl po rychlé kombinaci snížit, z levého kruhu vypálil Čistov a trefil tyč Pöpperleho brány.

51:45

Lev zřejmě rozhoduje o své dnešní výhře - 5:2. Parádní kombinaci na jeden dotyk zakončuje PETR VRÁNA, a připisuje si tak už druhou branku v zápase. Po ose Tomáš Rachůnek - Jakub Klepiš se dostal puk k Vránovi, který stál sám před Garnettem a parádním bekhendovým blafákem mezi betony jej překonal.

56.

Lev chytře drží střední pásmo, Traktor se přes jeho obranný val nedokáže prosadit.

58.

Traktor si ještě v závěru třetí třetiny zahraje přesilovku. Za podražení je vyloučen kapitán Lva JIŘÍ NOVOTNÝ.

60.

Lev se ubránil, Novotný je na ledě.

59:22

Lev ještě v závěru třetiny zvyšuje skóre - 6:2. Nicklas Christensen našel na pravé straně rozjetého MARTINŠE CIPULISE, kterýnad levé rameno překonává Garnetta.

60.

Zápas končí. Lev díky výborné třetí třetině, v níž vstřelil čtyři branky, vyhrává 6:2 a připisuje si do tabulky důležité tři body. Na svého příštího soupeře, bratislavský Slovan, ztrácí už jen tři body, a tak úterní zápas v pražské O2 areně nabývá ještě více na důležitosti.

S tímto se s vámi dnes loučím a u další online reportáže ze zápasu Lva v KHL se těším na shledanou.