Mimořádná zpráva

Praha přišla o divácký rekord. Jokerit hostil první open air v historii KHL

Lukáš Caha Lukáš Caha
3. 12. 2017 13:36
Ruská KHL zažila v sobotu večer svůj vůbec první zápas pod širým nebem. Utkání mezi domácím Jokeritem Helsinky a SKA Petrohrad sledovalo téměř osmnáct tisíc diváků a bylo plné jubileí.
Helsinky hostily historicky první zápas pod širým nebem v KHL. | Video: youtube.com

Helsinky - Premiérový zápas mimo hokejové arény se odehrál v parku Kaisaniemi, který se nachází přímo v centru Helsinek, a sledovalo jej 17 645 fanoušků, což stanovilo nový návštěvnický rekord Kontinentální hokejové ligy. Ten doposud drželo pražské finále z roku 2014, kdy na zápas mezi Lvem a Magnitogorskem dorazilo do O2 areny 17 073 diváků.

Utkání pod širým nebem se konalo v rámci oslav desátého výročí založení ligy, padesátého výročí existence klubu Jokerit Helsinky a zároveň při příležitosti sto let nezávislosti Finska. Do hlavního města tak nemohl dorazit nikdo jiný než SKA Petrohrad v čele s Iljou Kovalčukem.

Čtyřiatřicetiletý ruský forvard zakončil večer dalším unikátním milníkem. Vstřelil totiž svůj sto padesátý gól za Petrohrad a stal se tak nejlepším hokejistou v sedmdesátileté historii klubu. Kovalčuk je zároveň nejproduktivnějším hráčem ligy. Ve třiceti sedmi zápasech dal již šestadvacet branek a na jednadvacet asistoval.

Jokerit nakonec před vynikající kulisou prohrál 3:4 a v tabulce zůstal třetí. Naopak Petrohrad překonal jako první tým soutěže hranici sta bodů a je nadále suverénním lídrem KHL. Z osmatřiceti zápasů prohrál jen tři.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Ekonomika Evropské unie vzrostla o 1,9 procenta, nejmenší nezaměstnanost je v Česku

Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta, a zotavila se tak z poklesu 0,1 procenta v prvním kvartálu, za kterým stály negativní dopady šíření koronaviru. Ve svém prvním rychlém odhadu to oznámil statistický úřad Eurostat.

V EU také druhý měsíc v řadě ubylo lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti dosáhla v červnu 7,1 procenta, zatímco v květnu činila 7,3 procenta. Poprvé po roce je nezaměstnanost nižší než ve stejném měsíci minulého roku, kdy v době prudkého růstu za první vlny pandemie dosáhla 7,3 procenta. Nejmenší nezaměstnanost je v Česku, kde klesla na 2,8 procenta.

Míra inflace v eurozóně dosáhla v červenci 2,2 procenta a po mírném červnovém zpomalení se vrátila k růstu z předchozích měsíců. V červnu ceny meziročně vzrostly o 1,9 procenta. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, úřad je zveřejní v polovině srpna. Evropská centrální banka v polovině července oznámila, že inflační cíl zvedá na dvě procenta. Analytici přitom počítají s tím, že i tuto metu letos růst cen překoná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy