Praha přišla o divácký rekord. Jokerit hostil první open air v historii KHL

Lukáš Caha Lukáš Caha
3. 12. 2017 13:36
Ruská KHL zažila v sobotu večer svůj vůbec první zápas pod širým nebem. Utkání mezi domácím Jokeritem Helsinky a SKA Petrohrad sledovalo téměř osmnáct tisíc diváků a bylo plné jubileí.
Helsinky hostily historicky první zápas pod širým nebem v KHL. | Video: youtube.com

Helsinky - Premiérový zápas mimo hokejové arény se odehrál v parku Kaisaniemi, který se nachází přímo v centru Helsinek, a sledovalo jej 17 645 fanoušků, což stanovilo nový návštěvnický rekord Kontinentální hokejové ligy. Ten doposud drželo pražské finále z roku 2014, kdy na zápas mezi Lvem a Magnitogorskem dorazilo do O2 areny 17 073 diváků.

Utkání pod širým nebem se konalo v rámci oslav desátého výročí založení ligy, padesátého výročí existence klubu Jokerit Helsinky a zároveň při příležitosti sto let nezávislosti Finska. Do hlavního města tak nemohl dorazit nikdo jiný než SKA Petrohrad v čele s Iljou Kovalčukem.

Čtyřiatřicetiletý ruský forvard zakončil večer dalším unikátním milníkem. Vstřelil totiž svůj sto padesátý gól za Petrohrad a stal se tak nejlepším hokejistou v sedmdesátileté historii klubu. Kovalčuk je zároveň nejproduktivnějším hráčem ligy. Ve třiceti sedmi zápasech dal již šestadvacet branek a na jednadvacet asistoval.

Jokerit nakonec před vynikající kulisou prohrál 3:4 a v tabulce zůstal třetí. Naopak Petrohrad překonal jako první tým soutěže hranici sta bodů a je nadále suverénním lídrem KHL. Z osmatřiceti zápasů prohrál jen tři.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy