KHL začala výhrou CSKA nad obhájcem titulu Petrohradem

24. 8. 2015 21:47
Nový ročník Kontinentální hokejové ligy odstartoval vítězstvím CSKA Moskva na ledě Petrohradu 4:3 v prodloužení.
K vítězství CSKA přišel také Alexander Radulov.
K vítězství CSKA přišel také Alexander Radulov. | Foto: Lenka Rybaříková

Petrohrad - Nový ročník Kontinentální hokejové ligy odstartoval vítězstvím CSKA Moskva na ledě Petrohradu 4:3 v prodloužení. O výhře vítěze základní části minulé sezony nad obhájcem Gagarinova poháru rozhodl 25 sekund po začátku nastaveného času Geoff Platt. CSKA získal Otevírací pohár poprvé.

Úvodní gól osmé sezony KHL vstřelil Alexandr Radulov, nejproduktivnější hráč minulého ročníku poslal CSKA do vedení v 21. minutě. Hosté vedli o gól ještě dvakrát, ale Petrohradu se vždy povedlo vyrovnat. Prodloužení si vynutil v 48. minutě v přesilovce Ilja Kovalčuk.

Platt ukončil prodloužení záhy, když si dojel po vlastní střele puk vyražený brankářem Mikkem Koskinenem a napodruhé ho poslal do sítě.