KHL: Show, kterou český hokej ještě nezažil, slibuje Lev

Adam Sušovský
6. 9. 2012 11:00
Praha ve čtvrtek přivítá první utkání KHL a domácí HC Lev žhaví diváky: Přijďte. Show, kterou vám ukážeme, ještě český hokej nezažil.
Tipsport Arena Praha - zázemí klubu HC LEV Praha před sezónou 2012/13.
Tipsport Arena Praha - zázemí klubu HC LEV Praha před sezónou 2012/13. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Držte si klobouky, na Prahu se řítí KHL. A HC Lev fanouškům slibuje: Nebudete litovat, připravujeme show, kterou český hokej ještě nezažil.

Úvodní utkání s Dinamem Riga začíná v Tipsport aréně dnes ve 20:00 a klub slibuje ojedinělý předzápasový program, lehkou pyrotechniku, světelnou show i projektory přes celé kluziště, kterými jsou pověstné kluby v NHL.

„Chci pozvat všechny fanoušky, protože si užijí každou minutu. Show během prvního zápasu bude v Česku ojedinělá,“ slibuje manažer pro komunikaci klubu Jan Rachota.

Za polovinu zaplněnou halu budou rádi

Jenže komu? Úvodní utkání KHL v Praze zatím diváky netáhne. Na zápas bylo den před jeho začátkem prodáno sotva tři tisíce vstupenek a to je vzhledem k čtyřnásobné kapacitě haly i ambicím Lva zoufale málo.

„Kdyby byla aréna zaplněná z poloviny, budeme rádi,“ shodl se na předsezónní tiskové konferenci Rachota s generálním manažerem Normundsem Sejejsem.

Kdo ještě nemá lístek, může si ho bez problému koupit přímo na místě.

Na zájmu fanoušků překvapivě nic nezměnilo ani to, že KHL míří do Česka úplně poprvé. Pravda, Riga nebude svou atraktivitou patřit mezi hlavní lákadla soutěže, přesto i její kádr čítá několik zajímavých jmen.

Lotyši z MS a zlatý brankář z OH v Turíně

Jde prakticky o kompletní lotyšskou reprezentaci, kterou Češi velmi dobře znají ze vzájemných soubojů na mistrovství světa.

Do brány se navíc postaví zkušený Švéd Mikael Tellqvist, který si v barvách Švédska zachytal na čtyřech světových šampionátech a dvou olympiádách. Z té v Turíně si přivezl zlatou medaili.

Přestože Rigu před sezonou opustili dva nejproduktivnější hráči Mikelis Redlihs a Janis Sprukts, bude Dinamo i letos spokojeno pouze s play-off. Loni dokráčelo do druhého kola.

Mezi hlavní tahouny by měli patřit už zmiňovaný Tellqvist, útočníci Martinš Karsums, Andris Džerinš, Alexandr Niživijs a obránci Krisjanis a Jekabs Redlihsovi.

Zápas budeme sledovat na stránkách Aktuálně.cz v online přenosu přímo z holešovické Tipsport arény.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy