KHL poprvé v Praze: Na to nejlepší si ještě musíme počkat

Fotky z KHL. Tak Lev udolal ukrajinského soupeře
Pražský Lev slaví. Zvítězil ve dvou ze tří úvodních zápasů letošního ročníku KHL.
I Tomáš Pöpperle měl nějakou práci....
... dokázal však udržet své první čisté konto v soutěži.
Ondřej Němec brání jednoho z hráčů Doněcku.
Foto: Lenka Rybaříková
Adam Sušovský
11. 9. 2012 7:57
První utkání Lva v Praze nudila. Na to nejlepší z KHL si fanoušci musejí ještě počkat.

Praha – Úvodní domácí série zápasů Lva je za námi, první utkání nového českého klubu ale zatím pouze ukázala, jak chutná hokejová nuda. Na to nejlepší z KHL si fanoušci musejí ještě počkat.

Málo gólů, minimum hezkých akcí, zápasy bez nečekaných zvratů, hubené výsledky 2:1, 1:4 a 1:0.

Lev sice dvakrát vyhrál, ale vstřelil pouze čtyři branky a jeho defenzívou svázaná utkání nutila fanoušky až na výjimky většinou pouze ospale zívat.

Novotný: Ofenzívou ruské týmy válcovat nebudeme

„Co si budeme nalhávat. Máme nový tým a jsme teprve na začátku. Potřebujeme sbírat body a ofenzívou ruské týmy rozhodně válcovat nebudeme,“ hájí úvodní vystoupení kapitán týmu Jiří Novotný.

První tři zápasy sice nudily, ale o KHL nutně nemusí nic vypovídat. To nejlepší ještě ruská soutěž Praze ukáže. A určitě to bude stát za to.

Samotnému Lvu už vlastně ukázala možná to nejdůležitější. A to, že nový klub nebude českým fanouškům lhostejný. Přestože se to ještě učí, na zápasech se snaží fandit a v důležitých momentech se o ně hráči mohli opřít.

Návštěvy zápas od zápasu klesaly

Lva navíc těší návštěvy v hledišti, i navzdory tomu, že zápas od zápasu klesaly. Na první duel s Rigou přišlo 6 358 diváků, včera už jich bylo v hledišti jen 4 875.

Ani to totiž nic neznamená. Na konci léta kluby v Čechách o fanoušky marně bojují už několik let. Tím spíš, když se jedná o úplně nový klub, který svou základnu teprve buduje.

Soupeři jako Dinamo Riga nebo Donbass Doněck rozhodně trhákem nebyli.

Pravdu ukáže další týden. Lev teď vyráží na první zápasový trip po venkovních kluzištích do Čechova, Čerepovce a Minsku, příští čtvrtek ale hostí finalistu poslední sezony.

Do Prahy poprvé zavítá sibiřský velkoklub Avangard Omsk. Možná už s některou z hvězd kanadsko-americké NHL, kde už v sobotu nejspíš začne výluka.

A takový soupeř už bude muset bavit...

 

Právě se děje

Další zprávy