KHL na jihu. Příští rok se bude hrát i v Miláně a Záhřebu

Adam Sušovský
6. 9. 2012 11:55
Kontinentální hokejovou ligu budou od příští sezony hrát dva nové kluby z jihu Evropy. Novými soupeři Lva Prahy budou Medveščak Záhřeb a Rossoblu Milán.
Medveščak Záhřeb si podmanil celé Chorvatsko a v rakouské EBEL lize vyprodává do posledního místečka i arénu pro 15 000 diváků. Za elektrizující atmosféru fanoušky odmění skvělá hokejová show a od příští sezony také zápasy KHL. | Video: Youtube.com

Praha - Snaha rozšířit KHL do celé Evropy bude pokračovat i příští rok. Na mapu nejlepší hokejové soutěže starého kontinentu od nové sezony přibudou dva týmy z jihu Evropy - Medveščak Záhřeb a Rossoblu Milán.

Včera to ruským médiím potvrdil šéf KHL Alexandr Medvěděv s tím, že oba kluby dostaly přesný harmonogram příprav k udělení ligové licence.

"Pokud půjde vše podle plánů, přivítáme je v naší lize už příští sezonu," řekl stručně Mevěděv.

Medveščak Záhřeb patří mezi špičku rakouské EBEL ligy a jako jediný profesionální klub v Chorvatsku pravidelně vyprodává své zápasy. Pro KHL má připravenou nově vybudovanou arénu pro 15 tisíc diváků.

Medvědi si hokejem podmanili celé Chorvatsko a stávají se novým sportovním fenoménem země. Příští víkend zahájí rakouskou EBEL ligu utkáním pod širým nebem v historickém amfiteátru na břehu přístavního města Puly.

Milán s myšlenkou rozšířit KHL koketuje už několik sezon. S vedením soutěže byl dokonce domluvený na svém startu už v letošním ročníku, projekt ale kvůli financím vyhořel. Teď má Rossoblu druhou šanci.

"V celé Itálii a v Miláně má hokej bohatou tradici. Hrajeme od roku 1923, kdy se v našem městě postavila první krytá hokejová hala v Evropě," řekl prezident Rossoblu Iko Miliore. Klub bude mít dva kádry. Béčko bude hrát italskou ligu.

V kontinentální lize momentálně působí 26 týmů z Ruska, Běloruska, Lotyšska, Kazachstánu, Ukrajiny, Slovenska a České republiky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy