KHL dohání NHL. Platový strop bude 900 milionů rublů

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
11. 4. 2011 17:00
KHL však stále za NHL zaostává o půl miliardy
Utkání hvězd KHL se hrálo na Rudém náměstí
Utkání hvězd KHL se hrálo na Rudém náměstí | Foto: Reuters

Moskva - Ve snaze přiblížit se NHL udělala Kontinentální hokejová liga další krok. Od nové sezony se zvýší platové stropy jednotlivých týmů až na 900 milionů rublů (543 milionů korun).

Dosud přitom platové stropy v KHL činily maximálně 700 milionů rublů.

I tak ale bude KHL za NHL stále výrazně v platových stropech zaostávat. Letošní výše platových stropů v NHL činila 59,4 milionu dolarů (tedy asi jednu miliardu korun).

Čtěte také:
Ufa opět proti Mytišči vyhrála. Gól Jana Marka nestačil

"Zvážili jsme přání klubů a zvolili tento limit. Prošel o jeden hlas," řekl pro server khl.ru Alexandr Poljakov z vedení KHL.

Spodní hranice, tedy minimum, co musejí týmy vynaložit na platy hráčů, zůstává na 250 milionech rublů (téměř 151 milionů korun).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy