KHL bude používat jen letouny Boeing a Airbus

ČTK ČTK
9. 2. 2012 15:15
Týmy se budou přepravovat stroji starými max. 15 let
Foto: Aktuálně.cz

Moskva - Týmy ruské Kontinentální hokejové ligy se budou napříště k zápasům přepravovat výhradně letouny Boeing či Airbus, které nebudou starší patnácti let.

Letecké společnosti, jejichž služeb bude KHL využívat, nesmějí být zadlužené a musejí mít zaručený přístup na letiště v místech, kde kluby KHL sídlí. Rozhodnutí o leteckém dopravním režimu ligy dnes schválilo vedení KHL na doporučení hráčské asociace.

Rozhodnutí je reakcí na tragické letecké neštěstí z loňského září, kdy nedaleko ruské Jaroslavle při startu havaroval letoun Jak-42 s hokejisty místního Lokomotivu.

Při havárii zahynulo 44 ze 45 lidí na palubě včetně českých hokejistů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka. Tragédii přežil pouze palubní inženýr Alexandr Sizov.

Čtěte také:
Vdovy z Jaroslavle: Za smrt hokejistů piloti nemůžou
Ruská KHL po hrůze u Jaroslavle zvolila české aerolinky

Oficiální vyšetřování nehody vedené Mezistátním leteckým výborem (MAK) skončilo loni v listopadu oznámením, že příčinou tragédie bylo bezděčné brzdění pilota při startu. Pozůstalí po pilotech ale zažalovali verdikt MAK u soudu.

V samotné Jaroslavli v minulých dnech skončilo první kolo veřejné soutěže, v níž porota vybírá návrh na památník obětí letecké katastrofy.

Konkurzní komise vybrala tři z více než šedesáti předložených návrhů, které postoupily do druhého kola. Konečné rozhodnutí má padnout poslední únorový den. Památník má stát u jaroslavlské hokejové arény.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Komise zamítla odvolání Kuchty proti trestu na pět zápasů

Odvolací komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) zamítla odvolání sparťanského útočníka Jana Kuchty proti zastavení činnosti na pět zápasů za šlápnutí na hlavu brankáři Olivieru Vliegenovi v úvodním kole první ligy proti Liberci. Komise je přesvědčena, že si pětadvacetiletý český reprezentant při svém zákroku na gólmana Slovanu počínal úmyslně a výši trestu označila za odpovídající. Hráče před týdnem potrestala disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.

před 23 minutami

O 5 tisíc korun na dítě je možné od příštího týdne žádat on-line či v Czech Pointu

Rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého budou moci od příštího týdne začít žádat o příspěvek 5 tisíc korun na dítě. On-line žádost najdou na webu ministerstva či na novém ministerském portálu. Potřeba je elektronická identita, tedy třeba ta bankovní. Osobně je pak možné požádat o jednorázovou dávku v Czech Pointech na radnicích a v krajských úřadech. Peníze začnou úřady práce pak vyplácet nejdřív koncem srpna. Postup ve čtvrtek novinářům představili náměstek ministerstva práce pro informační technologie Karel Trpkoš a náměstkyně pro sociální pojištění a dávky Iva Merhautová (KDU-ČSL).

"Proces jsme se snažili udělat co nejjednodušší. Využíváme data, která už do značné míry máme z registrů," uvedl Trpkoš. Díky přihlášení přes elektronickou identitu bude řada údajů v on-line formuláři už vyplněná. K podání žádosti v Czech Pointu by měl pak většinou stačit občanský průkaz a rodná čísla dětí.

Jednorázovou dávkou 5 tisíc korun chce vláda zmírnit dopady zdražování na rodiny. Podle zákona je pro domácnosti s loňským příjmem do milionu korun hrubého na dítě, kterému 1. srpna nebylo ještě 18 let. Stát podporu vyplatí i na děti, které se od srpna do konce roku teprve narodí. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kandidát ODS na senátora v Ústí nad Orlicí Kopecký odstoupil, pil před jízdou

Kandidát ODS na senátora v obvodu Ústí nad Orlicí Josef Kopecký se vzdal kandidatury. Řídil auto pod vlivem alkoholu, uvedl na facebooku. Dodal že kdyby se nevzdal kandidatury, mohl by ohrozit ODS.

"Po několika měsících kampaně jsem se rozhodl vzdát se kandidatury z osobních důvodů. Tím důvodem je prostý fakt, že na konci minulého týdne jsem udělal naprostou hloupost a sedl si za volant po požití několika piv. Bylo to na kratinkou vzdálenost, v noci na prázdné ulici, neboural jsem, nikoho jsem neohrozil. I tak je to ale neomluvitelné," uvedl na svém facebookovém profilu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy