Když hrají nejlepší, Rusové nestačí. Ovečkin je před Světovým pohárem pod enormním tlakem

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 9. 2016 12:12
Skvělý útok, ale nejistá obrana. Rusové jedou na Světový pohár prolomit nezdary na turnajích, kterých se účastní ti nejlepší hokejisté. Na SP Ovečkin a spol. vyzvou Švédy, severoamerické mladíky a Finy.
Alexander Ovečkin povede Rusy za úspěchem na Světovém poháru.
Alexander Ovečkin povede Rusy za úspěchem na Světovém poháru. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva – Zvláštní motivaci uspět na Světovém poháru mají hokejisté Ruska. Na posledních třech mistrovstvích světa vždy získali medaili, jenže na turnajích, kde se střetávají ti nejlepší hráči, se sborné nedaří. Třikrát v řadě neuspěla na olympijském turnaji, v Torontu je tým vedený kapitánem Alexandrem Ovečkinem připraven to změnit.

"Všichni vědí, že máme Ovieho. Musíme mu najít cestu nebo chvilku, aby se prosadil," uved Jevgenij Kuzněcov, Ovečkinův spoluhráč z Washingtonu.

Vedle šestinásobného nejlepšího střelce základní části NHL mají Rusové i další elitní útočníky, kouč Oleg Znarok spoléhá i na Pavla Dacjuka nebo na formaci Artěmij Panarin, Vadim Šipačov, Jevgenij Dadonov.

Šipačov s Dadonovem sice působí v KHL, Panarin si ale s bývalými parťáky z Petrohradu nadále rozumí, což dokázal první přípravný duel proti Čechům, v nichž si tento útok dohromady připsal šest bodů. "Chemie mezi námi pořád funguje. Samozřejmě, když spolu nehrajete, cítění není takové, ale nemáme žádné problémy," prohlásil Panarin.

Velký potenciál má i útočná trojice Nikolaj Kuljomin, Jevgenij Malkin, Vladimir Tarasenko. "Je to skvělá lajna, každý může hrát na jakémkoli místě. S Malkinem jsem hrál už předtím a bylo to skvělé, stejně jako s Tarasenkem. Není to poprvé, co s nimi hraju. Snad se nám bude dařit," řekl Kuljomin.

Útok na papíře vypadá skvěle, zato obrana vyvolává otazníky. "Musíme rychle odehrávat puky a dávat je útočníkům, to je to nejdůležitější," uvedl Dmitrij Orlov, který působí s Ovečkinem ve Washingtonu.

"My obránci musíme hrát v útoku větší roli a vytvářet příležitosti našim útočníkům, aby mohli skórovat. Když dáte hráčům jako Tarasenko, Ovečkin a Malkin puk, dokážou rozhodnout celý zápas," řekl.

Rusko v přípravě na SP hrálo dvakrát s českou reprezentací, v Petrohradu vyhrálo a v Praze prohrálo. Generálkou před turnajem pro sbornou bude středeční zápas s Kanadou. Na SP Ovečkin a spol. vyzvou Švédy, severoamerické mladíky a Finy.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy