Kdybych skončil, byl bych šťastnější, řekl Jágr po prvním zápase v letní přípravě

ČTK ČTK
14. 8. 2018 22:11
Jaromír Jágr neskrývá, že v hokejové kariéře pokračuje především, aby pomohl Rytířům Kladnu v návratu do extraligy. Mám zodpovědnost ke klubu, říká.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Zlata Vostrá

Ústí nad Labem - Osud hokejového Kladna je největší motivací šestačtyřicetiletého útočníka Jaromíra Jágra v pokračování v kariéře. V lednu se vrátil z NHL z Calgary, aby Rytířům pomohl do extraligy, ale přetrvávající problémy s kolenem mu nedovolily se plnohodnotně zapojit.

Teď se hrající legenda vrací do formy a v přípravě na ledě Ústí nad Labem sehrál Jágr první celý zápas po půl roce.

"Jestli bych si dokázal představit svůj život bez hokeje? Samozřejmě. Kdybych teď skončil, možná bych byl šťastnější. Ale mám určitou zodpovědnost ke klubu. K lidem, kteří to se mnou táhnou a věřili, že se do Kladna vrátím. I k dětem, které tady máme," řekl Jágr novinářům.

Majitel Rytířů chce klubu, který se od sestupu v roce 2014 marně snaží vrátit do extraligy, pomoci ke světlejší budoucnosti. "Kdyby mi někdo slíbil nebo zaručil, že klub bude pokračovat a neskončí, i když hrát nebudu, tak nemám problém skončit," prohlásil Jágr.

"I když hokej miluju, není to pro mě to nejdůležitější. Hlavní důvod, proč hraju, je zodpovědnost. Ti lidi, kteří pracují v našem klubu, mohli odejít někam jinam a zůstali jen z toho důvodu, že věřili, že se vrátím, podrželi klub v těžkých podmínkách. Bylo by ode mě nefér, kdybych se já na to teď vybodl. Mám hokej rád, ale kdybych teď skončil, tak jsem v pohodě. Nechtěl bych však při svém konci stáhnout ostatní lidi se mnou," podotkl Jágr.

Autor 1921 bodů za 766 branek a 1155 asistencí z 1733 zápasů v NHL chce být do startu soutěžní sezony co nejlépe připravený. Kladno začne v sobotu 8. září doma proti Frýdku-Místku a Jágr si uvědomuje, že první liga nebude jednoduchá.

"I naše druhá nejvyšší soutěž je kvalitní, všichni hráči umí bruslit a jsou silní, dobře trénovaní. Jestli máš 30 let zkušeností nebo žádné, to nehraje roli. Nakonec stejně rozhoduje fyzická připravenost," prohlásil Jágr, který v bojích o Stanleyův pohár sehrál dalších 208 utkání s bilancí 201 bodů za 78 gólů a 123 přihrávek.

Přestože absolvoval celý zápas, ví, že jej čeká ještě hodně práce. "Je vydržet a vydržet. Kdybych jezdil trošku víc, tak bych pravděpodobně tolik nevydržel. Mám na čem pracovat. Bude to obrovská dřina se dostat do pohody. Pro mě i pro mužstvo," uvedl.

Zatím neví, zda nastoupí znovu v pátek, kdy Kladno hostí Karagandu. "Se mnou to je trošku složitější. Nemám jenom hokej. Musím točit reklamy, které pomáhají našemu klubu. Jsou taky různá focení. Nevymlouvám se, ale teď prostě nevím. I když mám něco v plánu, tak se to kolikrát kvůli počasí musí změnit," prohlásil Jágr.

V minulé sezoně byl po návratu z Calgary domluvený na případnou výpomoc z Kladna do extraligového Třince. Jak to bude v nadcházejícím ročníku, zatím neví. "Všechno záleží na tom, jak se budu cítit. Bylo by zbytečné, kdybych šel hrát extraligu v takové formě, jakou mám teď," doplnil Jágr.

"Já ze svých životních zkušeností vím, že když to člověk nevzdává a dá tomu maximum, může se to z minuty na minutu otočit. To je moje motivace. Všechno je o víře. Kdybych nevěřil, tak hrát nemusím. Až uvidím, že hráč zadarmo není moc platný, tak samozřejmě odstoupím," dodal Jágr.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy