Kdybych skončil, byl bych šťastnější, řekl Jágr po prvním zápase v letní přípravě

ČTK ČTK
14. 8. 2018 22:11
Jaromír Jágr neskrývá, že v hokejové kariéře pokračuje především, aby pomohl Rytířům Kladnu v návratu do extraligy. Mám zodpovědnost ke klubu, říká.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Zlata Vostrá

Ústí nad Labem - Osud hokejového Kladna je největší motivací šestačtyřicetiletého útočníka Jaromíra Jágra v pokračování v kariéře. V lednu se vrátil z NHL z Calgary, aby Rytířům pomohl do extraligy, ale přetrvávající problémy s kolenem mu nedovolily se plnohodnotně zapojit.

Teď se hrající legenda vrací do formy a v přípravě na ledě Ústí nad Labem sehrál Jágr první celý zápas po půl roce.

"Jestli bych si dokázal představit svůj život bez hokeje? Samozřejmě. Kdybych teď skončil, možná bych byl šťastnější. Ale mám určitou zodpovědnost ke klubu. K lidem, kteří to se mnou táhnou a věřili, že se do Kladna vrátím. I k dětem, které tady máme," řekl Jágr novinářům.

Majitel Rytířů chce klubu, který se od sestupu v roce 2014 marně snaží vrátit do extraligy, pomoci ke světlejší budoucnosti. "Kdyby mi někdo slíbil nebo zaručil, že klub bude pokračovat a neskončí, i když hrát nebudu, tak nemám problém skončit," prohlásil Jágr.

"I když hokej miluju, není to pro mě to nejdůležitější. Hlavní důvod, proč hraju, je zodpovědnost. Ti lidi, kteří pracují v našem klubu, mohli odejít někam jinam a zůstali jen z toho důvodu, že věřili, že se vrátím, podrželi klub v těžkých podmínkách. Bylo by ode mě nefér, kdybych se já na to teď vybodl. Mám hokej rád, ale kdybych teď skončil, tak jsem v pohodě. Nechtěl bych však při svém konci stáhnout ostatní lidi se mnou," podotkl Jágr.

Autor 1921 bodů za 766 branek a 1155 asistencí z 1733 zápasů v NHL chce být do startu soutěžní sezony co nejlépe připravený. Kladno začne v sobotu 8. září doma proti Frýdku-Místku a Jágr si uvědomuje, že první liga nebude jednoduchá.

"I naše druhá nejvyšší soutěž je kvalitní, všichni hráči umí bruslit a jsou silní, dobře trénovaní. Jestli máš 30 let zkušeností nebo žádné, to nehraje roli. Nakonec stejně rozhoduje fyzická připravenost," prohlásil Jágr, který v bojích o Stanleyův pohár sehrál dalších 208 utkání s bilancí 201 bodů za 78 gólů a 123 přihrávek.

Přestože absolvoval celý zápas, ví, že jej čeká ještě hodně práce. "Je vydržet a vydržet. Kdybych jezdil trošku víc, tak bych pravděpodobně tolik nevydržel. Mám na čem pracovat. Bude to obrovská dřina se dostat do pohody. Pro mě i pro mužstvo," uvedl.

Zatím neví, zda nastoupí znovu v pátek, kdy Kladno hostí Karagandu. "Se mnou to je trošku složitější. Nemám jenom hokej. Musím točit reklamy, které pomáhají našemu klubu. Jsou taky různá focení. Nevymlouvám se, ale teď prostě nevím. I když mám něco v plánu, tak se to kolikrát kvůli počasí musí změnit," prohlásil Jágr.

V minulé sezoně byl po návratu z Calgary domluvený na případnou výpomoc z Kladna do extraligového Třince. Jak to bude v nadcházejícím ročníku, zatím neví. "Všechno záleží na tom, jak se budu cítit. Bylo by zbytečné, kdybych šel hrát extraligu v takové formě, jakou mám teď," doplnil Jágr.

"Já ze svých životních zkušeností vím, že když to člověk nevzdává a dá tomu maximum, může se to z minuty na minutu otočit. To je moje motivace. Všechno je o víře. Kdybych nevěřil, tak hrát nemusím. Až uvidím, že hráč zadarmo není moc platný, tak samozřejmě odstoupím," dodal Jágr.

 

Právě se děje

před 17 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy