Red Spo
30. 12. 2007 23:41
Slováci v neděli těsně porazili Dány
Bojovalo se spíše před brankářem Hudáčkem. Někdy doslova.
Bojovalo se spíše před brankářem Hudáčkem. Někdy doslova. | Foto: Ondřej Besperát

Pardubice - Slušné výkony proti Rusku a Spojeným státům potvrdili kazašští junioři v nedělním zápase světového šampionátu se Švýcarskem. Výběr z alpské země po prohře 1:3 přišel i o teoretickou šanci probojovat se do čtvrtfinále.

Kazachstán se tak zřejmě ve skupině B umístí na čtvrtém místě, celek helvétského kříže sice čeká ještě jeden duel, ovšem nepředpokládá se, že by s ním ruský soupeř zaváhal.

Podobnou příležitost na postup měli ještě Dánové. Ve skupině A, z níž si už zajistil postup český tým, hrál v neděli se Slovenskem. Naši východní sousedé se však rychle ujali vedení a na konci druhé třetiny měli náskok už tří branek.

Seveřané sice střetnutí zdramatizovali, když v poslední minutě snížili na 3:4, na víc se ale nezmohli.

Důležitá utkání jsou na programu v pondělí 31. prosince. Pokud by čeští reprezentanti do 20 let porazili stejně staré Švédy, mohli by ještě pomýšlet na první místo a tedy i přímý postup do semifinále.