Brankář Francouz neodvrátil vypadnutí Čeljabinsku, do finále KHL postoupila Kazaň

5. 4. 2018 18:36
Pro Pavla Francouze skončila v Rusku klubová sezóna. Reprezentační brankář si proti Kazani připsal 33 úspěšných zákroků, na vítězství to ale nestačilo.
Pavel Francouz.
Pavel Francouz. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejisté Kazaně jsou prvními finalisty Kontinentální ligy, Čeljabinsk v semifinále vyřadili jednoznačně 4:0 na zápasy. Postupovou výhru 3:1 získali na soupeřově ledě a o Gagarinův pohár se utkají buď s jeho obhájci z Petrohradu, nebo s CSKA Moskva. Pavel Francouz si v brance Čeljabinsku připsal 33 zákroků.

Do vedení šli hosté v 15. minutě, kdy se před Francouze ze strany natlačil Glinkin, český gólman proti němu zasáhl, ale vyražený puk poslal do sítě Gluchov. Obraz hry byl podobný jako v předcházejících zápasech, Kazaň začala mohutným náporem a na střely na branku vyhrála první třetinu jednoznačně 13:4.

Stejně jako v úterý se ale Traktoru podařilo vyrovnat, v 25. minutě si mezi kazaňské obránce nebojácně najel Švéd Gynge a prostřelil Garipova. Nejvýše nasazenému celku Východní konference však brzy vrátil vedení jiný švédský útočník Lander, který potrestal další nedůslednost čeljabinských zadáků.

Postup svěřenců trenéra Zinetuly Biljaletdinova do finále pak vteřinu před koncem potvrdil znovu Lander střelou do prázdné branky. Jen díky tomu neskončily všechny zápasy v sérii nejtěsnějším rozdílem.

Kazaňští Ak Bars vyhráli první dva ročníky KHL, od roku 2010 ale na další titul čekají. Do finále se probojovali ještě před třemi lety, tehdy však podlehli Petrohradu. V bojích o Gagarinův pohár jim bude kvůli zranění chybět nejproduktivnější český hráč v základní části i v play off Jiří Sekáč.