Kašpar v KHL válí, dal další dva góly, jeho tým vyhrál

Aktualizováno 1. 12. 2014 21:27
Lukáš Kašpar.
Lukáš Kašpar. | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva -  Útočník Lukáš Kašpar dal v Kontinentální hokejové lize dva ze tří gólů Chanty-Mansijsku, který doma zvítězil nad Magnitogorskem 3:0.

V sezoně se devětadvacetiletý mistr světa z roku 2010 trefil už čtrnáctkrát, lepším českým střelcem je jen autor 15 branek Roman Horák z Viťazu Podolsk.

Kašpar se nejprve prosadil v polovině utkání v přesilovce, kdy střelou z pozice mezi kruhy zvýšil na 2:0. Dvě minuty před koncem pak při power play Metallurgu vystihl rozehrávku hostů a poslal puk do opuštěné branky.

Dva body si připsal i Václav Nedorost ze Slovanu Bratislava, jenž v utkání proti Novokuzněcku vstřelil vítěznou první branku a na třetí pak přihrál. Slovenský celek zvítězil 5:0.

Gól Petra Vrány zachránil Atlantu Mytišči bod v Podolsku. Český útočník v třetí třetině vyrovnal na 1:1, domácí však následně ovládli penaltový rozstřel. Skóroval rovněž Petr Koukal, ten však pouze zmírnil domácí porážku Jokeritu Helsinky s Kazaní na konečných 2:4. Finský klub předtím vyhrál sedm zápasů za sebou.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Vladivostok 4:3 (za domácí Sobotka 0+1), Chanty-Mansijsk - Magnitogorsk 3:0 (Kašpar2+0), Ufa - Barys Astana 3:2, HK Soči - Čerepovec 3:2 v prodl., Dynamo Moskva - Nižnij Novgorod 5:3 (za domácí Novák 0+2), Jokerit Helsinky - Kazaň 2:4 (za domácí Koukal 1+0), Viťaz Podolsk - Atlant Mytišči 2:1 po sam. nájezdech (za hosty P. Vrána1+0), Dinamo Riga - Novosibirsk 2:3, Slovan Bratislava - Novokuzněck 5:0 (Nedorost 1+1).