Kapitán Rolinek: Turnaj se nepovedl, vymýšleli jsme blbosti

Adam Sušovský Adam Sušovský
1. 9. 2013 21:40
Tomáš Rolinek si váží vítězství s Ruskem, ale moc dobře ví, že se hokejistům domácí turnaj Euro Hockey Tour nepovedl.
Tomáš Rolinek je rád, že Češi porazili Rusy. Přiznal ale, že se jim turnaj vůbec nepovedl. | Foto: CPA Eduard Erben

Pardubice - Napotřetí to konečně vyšlo. Až na závěr domácího turnaje čeští hokejisté ukázali, co dokážou, když za to pořádně zarvou. Vydřená výhra 2:1 nad Rusy byla příjemnou tečkou za jinak zpackaným turnajem.

Utkání jsme sledovali v online reportáži ZDE

I kapitán Tomáš Rolinek si uvědomuje, že se Čechům tenhle turnaj vůbec nepovedl. Navzdory výhře nad Rusy obsadili poslední místo.

"Je to neúspěch, nepovedlo se nám to. Tady si nebudeme nic namlouvat," přiznal dnes Rolinek upřímně novinářům.

Včera jste říkal, že dnes musíte za každou cenu uspět a zápas urvat. To se povedlo, ne?
Sílou vůle. Přesnost tam nebyla vůbec. Celý turnaj nám scházela kombinace, abychom přehráli soupeře. Včera jsem vám taky říkal, že musíme vyhrát 1:0 nebo 2:0, hrát to takhle.

Dnes to muselo stát hodně sil, že? Vypadalo to, že do toho dáváte fakt všechno.
Stálo. Hráli jsme ve třetí třetině na třetí pětky, v takovém zápase a v takové atmosféře to jde ale samo. Nohy jdou llehce a vlastně ani nemůžete nic vypustit.

Zlepšila vám výhra nad Ruskem pocit z turnaje?
Nevím, musíme to stejně hodnotit jako neúspěch. Sice máme tři body jako další dva týmy, ale nebylo to povedené. Nebudeme si tady nic namlouvat.

Kvůli gólům, co jste zase nestříleli, co?
Jo, jo, jo... Přetáhlo se to sem z minulého roku a ty góly nám prostě chybí. Sice to z naší strany byl celý turnaj o vůli, nikdo nevypustil žádný moment a nevykašlali jsme se na to, ale to není všechno...

Proč ty góly nedáváte? Je to o hlavách, nebo o systému hry?
Myslím, že o hlavách. Dnes jsme měli plno přečíslení a mohli jsme střílet a řešit to úplně jednoduše, jenže my hledali kombinaci a přihrávky do prázdné brány nevycházely. Měli jsme hrát jednoduše a ne vymýšlet blbosti.

Mohli jste si výhru pojistit. Jenže jste dostali na konci druhé třetiny gól do šatny. Zamávalo to s váma?
Hlavně se to nesmí stávat! Třetí třetina ale byla z naší strany super odmakaná, byli jsme trpěliví a nakonec jsme dali šťastný gól. Vyhráli jsme zaslouženě.

A Rusy to pak hodně štvalo, že?
Na konci nás zamkli a vyvolali šarvátku, prohrávat štve každého. Za poslední tři roky s nimi ale hrajeme takové zápasy pořád. Je to vyhecované, rivalita mezi Ruskem a Českem prostě pořád je.