Kapitán pro Utkání hvězd Scott byl z Arizony vyměněn do Montrealu

ČTK ČTK
16. 1. 2016 10:15
Jeden ze čtyř kapitánů Utkání hvězd NHL John Scott byl vyměněn z Arizony do Montrealu. Vůdce Pacifické divize se následně přesunul na farmu do St. John's. Zatím není jasné, jak přestup a také pobyt ve farmářském týmu ovlivní Scottovu účast na All Star Game.
Momentka z loňského All-star game.
Momentka z loňského All-star game. | Foto: Reuters

Montreal - Hokejový útočník John Scott, kterého fanoušci vybrali z recese pro Utkání hvězd NHL jako kapitána Pacifické divize, byl vyměněn z Arizony do Montrealu. Třiatřicetiletý bitkař se následně přesunul na farmu do St. John's do nižší ligy AHL. Zatím není jasné, jak přestup a také pobyt ve farmářském týmu ovlivní Scottovu účast na All Star Game. Exhibice se koná 31. ledna v Nashvillu.

Třiatřicetiletý Scott v této sezoně sehrál v NHL za Arizonu jen 11 zápasů, připsal si jednu asistenci a nasbíral 25 trestných minut. Přesto se prosadil v hlasování fanoušků vedle třiačtyřicetileté legendy Jaromíra Jágra z Floridy (Atlantická divize) a dalších hvězd Patricka Kanea z Chicaga (Centrální divize) a Alexandra Ovečkina z Washingtonu (Metropolitní divize).

Scott se stal další hříčkou hlasujících fanoušků. Loni se například dostal do výběru lotyšský útočník Zemgus Girgensons díky obrovské podpoře z rodné země. V sezoně 2006/07 se příznivci snažili dostat na All Star Game obránce Vancouveru Roryho Fitzpatricka, což těsně nevyšlo.

K účasti na exibici Scotta přemluvila rodina

Scott, který měří 203 centimetrů a váží 118 kilogramů, se po prvotních úvahách rozhodl, že chce na exhibici hrát hlavně kvůli rodině. Přesvědčily jej k tomu děti i manželka, s kterou v brzké době čeká ještě dvojčata.

V posledních dnech ale bizarní záležitost dostala ještě další rozměr. Už Coyotes poslali Scotta ve středu na farmu. Po hráčově výměně se vedení NHL jeho účastí v Utkání hvězd dále zabývá. "Vedení ligy vyhodnocuje, jak výměna ovlivní výběr Pacifické divize," uvedla NHL v prohlášení.

Scott není prvním, který změnil dres před Utkáním hvězd

Už v minulosti byli hráči před Utkání hvězd vyměněni. V roce 2003 se lotyšský obránce Sandis Ozolinš stěhoval z Floridy do Anaheimu. V exhibici nastoupil ještě jako hráč Anaheimu, jen vynechal dovednostní soutěže. V roce 1990 se kanadský útočník Bernie Nicholls den před All Star Game stěhoval z Los Angeles do New York Rangers, přesto zůstal v kádru Campbellovy konference.

Podle těchto kritérií by Scott mohl být i nadále kapitánem Pacifické divize, ale v jeho případě se může do rozhodnutí promítnout ještě fakt, že působí jen na farmě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zahraniční obchod Česka skončil v říjnu schodkem. Bilanci ovlivnil obchod s ropou a plynem

Zahraniční obchod Česka vykázal v říjnu schodek 18,2 miliardy korun, meziročně tak byl výsledek o 49,4 miliardy horší. Bilanci negativně ovlivnil zejména větší deficit obchodu s ropou a zemním plynem. Vyplynulo to z předběžných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ), který je dnes zveřejnil na webu.

"Vyšší dovoz táhne celkovou obchodní bilanci za letošní rok stále blíže k červeným číslům. V říjnu, obdobně jako v září, skončila bilance zahraničního obchodu se zbožím v minusu. Dovoz byl nepříznivě ovlivněn zejména meziročním růstem cen fosilních paliv, ale i zvyšováním zásob zemního plynu před zimou," uvedl k říjnové obchodní bilanci vedoucí oddělení obchodní bilance ČSÚ Stanislav Konvička.

Vývoz zboží v říjnu meziročně klesl o 7,5 procenta na 331,6 miliardy korun, zatímco dovoz stoupl o 6,9 procenta na 349,8 miliardy Kč. Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský. V meziměsíčním srovnání po sezonním očištění se vývoz zvýšil o 2,7 procenta a dovoz o 2,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Český průmysl zrychlil pokles. Znovu je důvodem zejména výroba automobilů

Meziroční pokles českého průmyslu v říjnu zrychlil na 4,9 procenta ze zářijových čtyř procent. Znovu je důvodem zejména výroba automobilů a jejich dílů. Hodnota nových zakázek v průmyslu klesla o dvě procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně byla průmyslová výroba vyšší o 0,9 procenta.

"Říjnové výsledky průmyslu jsou do značné míry podobné těm zářijovým. Ve většině průmyslových odvětví produkce rostla. Problémy s dodávkami komponentů ve výrobě automobilů se však začaly projevovat i v navazujících odvětvích, například výrobě pneumatik," uvedl ředitel odboru statistiky zemědělství a lesnictví, průmyslu, stavebnictví a energetiky ČSÚ Radek Matějka.

Výroba automobilů se proti loňskému říjnu snížila o třetinu. Pohoršila si také produkce pryžových a plastových výrobků a o více než čtvrtinu slabší výsledky zaznamenalo rovněž zpracování dřeva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy