Kapitán pro Utkání hvězd Scott byl z Arizony vyměněn do Montrealu

ČTK ČTK
16. 1. 2016 10:15
Jeden ze čtyř kapitánů Utkání hvězd NHL John Scott byl vyměněn z Arizony do Montrealu. Vůdce Pacifické divize se následně přesunul na farmu do St. John's. Zatím není jasné, jak přestup a také pobyt ve farmářském týmu ovlivní Scottovu účast na All Star Game.
Momentka z loňského All-star game.
Momentka z loňského All-star game. | Foto: Reuters

Montreal - Hokejový útočník John Scott, kterého fanoušci vybrali z recese pro Utkání hvězd NHL jako kapitána Pacifické divize, byl vyměněn z Arizony do Montrealu. Třiatřicetiletý bitkař se následně přesunul na farmu do St. John's do nižší ligy AHL. Zatím není jasné, jak přestup a také pobyt ve farmářském týmu ovlivní Scottovu účast na All Star Game. Exhibice se koná 31. ledna v Nashvillu.

Třiatřicetiletý Scott v této sezoně sehrál v NHL za Arizonu jen 11 zápasů, připsal si jednu asistenci a nasbíral 25 trestných minut. Přesto se prosadil v hlasování fanoušků vedle třiačtyřicetileté legendy Jaromíra Jágra z Floridy (Atlantická divize) a dalších hvězd Patricka Kanea z Chicaga (Centrální divize) a Alexandra Ovečkina z Washingtonu (Metropolitní divize).

Scott se stal další hříčkou hlasujících fanoušků. Loni se například dostal do výběru lotyšský útočník Zemgus Girgensons díky obrovské podpoře z rodné země. V sezoně 2006/07 se příznivci snažili dostat na All Star Game obránce Vancouveru Roryho Fitzpatricka, což těsně nevyšlo.

K účasti na exibici Scotta přemluvila rodina

Scott, který měří 203 centimetrů a váží 118 kilogramů, se po prvotních úvahách rozhodl, že chce na exhibici hrát hlavně kvůli rodině. Přesvědčily jej k tomu děti i manželka, s kterou v brzké době čeká ještě dvojčata.

V posledních dnech ale bizarní záležitost dostala ještě další rozměr. Už Coyotes poslali Scotta ve středu na farmu. Po hráčově výměně se vedení NHL jeho účastí v Utkání hvězd dále zabývá. "Vedení ligy vyhodnocuje, jak výměna ovlivní výběr Pacifické divize," uvedla NHL v prohlášení.

Scott není prvním, který změnil dres před Utkáním hvězd

Už v minulosti byli hráči před Utkání hvězd vyměněni. V roce 2003 se lotyšský obránce Sandis Ozolinš stěhoval z Floridy do Anaheimu. V exhibici nastoupil ještě jako hráč Anaheimu, jen vynechal dovednostní soutěže. V roce 1990 se kanadský útočník Bernie Nicholls den před All Star Game stěhoval z Los Angeles do New York Rangers, přesto zůstal v kádru Campbellovy konference.

Podle těchto kritérií by Scott mohl být i nadále kapitánem Pacifické divize, ale v jeho případě se může do rozhodnutí promítnout ještě fakt, že působí jen na farmě.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá armáda má prvního rabína za více než 100 let

V německé armádě bude po více než 100 letech sloužit vojenský rabín. Zsolt Balla, narozený v Maďarsku, byl do funkce uveden v synagoze v Lipsku. Podle agentury DPA v bundeswehru, který má na 180 000 příslušníků, působí zhruba 300 židů.

Německá vláda v roce 2019 schválila návrh Ústřední rady Židů v Německu na obnovení funkce náboženských poradců pro židy sloužící v ozbrojených silách. "Po desítky let to bylo nemyslitelné a stále to nelze brát jako samozřejmost," řekl šéf hlavní židovské organizace Josef Schuster. "Proto dnes máme všechny důvody být šťastní a vděční," dodal Schuster.

Za 1. světové války za Německo bojovalo mnoho židů a v jeho armádě vykonávaly pastorační službu desítky rabínů. Poté, co se v roce 1933 ujal moci Adolf Hitler, nacisté Židy vyloučili ze všech sfér veřejného života a později jich miliony vyvraždili.

Podle Schustera bude Balla zárukou, že židovští vojáci budou moci v armádě sloužit v souladu se svými náboženskými pravidly a že budou učit i nežidovské vojáky o židovských tradicích a svátcích, což má napomoci při odbourávání předsudků.

Dvaačtyřicetiletý rabín Balla, který byl vysvěcen v roce 2009, řekl, že pociťuje "neuvěřitelný vděk za to, že smí žít v zemi, která se vyrovnává se svou minulostí, ale také se rozhodla jít vpřed a aktivně měnit svět k lepšímu".

Židé tvoří v německé armádě malou menšinu. Zhruba polovina vojáků se hlásí ke křesťanství a muslimů je v bundeswehru přibližně 3000. Dosud v bundeswehru sloužili pouze katoličtí a luteránští kaplani a v plánu je zavedení náboženského poradenství i pro muslimy.

před 3 hodinami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy