Kapitán Komety: V tomhle mužstvu se nikdo nevzdává

18. 4. 2012 5:30
Bičánek: Příště musíme začít od první třetiny
Radim Bičánek
Radim Bičánek | Foto: hc-kometa.cz

Pardubice - Hokejisté Pardubic jsou jediný zápas od zisku extraligového titulu. V pátém zápase finále play off porazili na svém ledě Kometu Brno 6:4 a ujali se vedení 3:2 na zápasy.

Východočeši tak opět potvrdili, že v pátém duelu za stavu 2:2 na zápasy neprohrávají. Ve 24. minutě sice vedli 4:0, tentokrát však nebyla jejich výhra tak jednoznačná jako v předchozích sériích proti Vítkovicím (6:0) a Liberci (8:1).

Kometa ještě do konce druhé třetiny snížila na rozdíl jedné branky, necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny ještě snížila na 4:5, ztrátu z úvodu zápasu však dohnat nedokázala.

Online reportáž ze zápasu si přečtěte ZDE
Kometa velký obrat nedotáhla, Pardubice mají mečbol

"Měli jsme hrozný start do zápasu. My jsme vůbec nebruslili a takhle se finále nehraje. Na druhou stranu nás to nezlomilo a do zápasu jsme se vrátili," řekl po zápase novinářům sedmatřicetiletý kapitán Komety Radim Bičánek.

Radime, kde jste vzali síly na návrat do zápasu?
V tomhle mužstvu se nikdo nevzdává. Několikrát jsme si dokázali, že dovedeme leccos otočit. Skoro jsme to zvládli, škoda, nevyšlo to. Ale jdem dál.

Co chybělo k tomu, abyste vyrovnali?
Jen jeden gól. Měli jsme tlak, při power play opět snížili na pět čtyři. Jenže pak dali gól do prázdný a byl konec. Bohužel.

Power play jste hráli téměř pět minut před koncem zápasu...
Už nebylo co ztratit. V play off to musíte zkusit, je to jedno, jestli prohrajete o jeden o dva o tři. My jsme přiskočili na ten jeden gól, ale vyrovnat už se nepodařilo.

V Brně naopak góly příliš nepadají. Bude tomu tak i tentokrát?
Bude to boj. Oni budou vycházet ze zabezpečené obrany, ale my musíme hrát naší hru od začátku. Ne až od druhé třetiny.