Kanadské hokejisty povede na OH Desjardins, jenž do letošního dubna trénoval Vancouver

ČTK ČTK
25. 7. 2017 20:59
Willie Desjardins bude hlavním trenérem kanadské reprezentace na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Asistovat mu budou Dave King, Scott Walker a Craig Woodcroft.
Kanadskou reprezentaci bez hvězd NHL povede trenér Willie Desjardins.
Kanadskou reprezentaci bez hvězd NHL povede trenér Willie Desjardins. | Foto: Reuters

Ottawa - Kanadské hokejisty povede na olympijských hrách v Pchjongčchangu trenér Willie Desjardins, generálním manažerem byl jmenován bývalý brankář Sean Burke. Šedesátiletý Desjardins v uplynulých třech sezonách až do dubnového vyhazovu vedl v NHL Vancouver, jinak působil v nižších soutěžích WHL a AHL. Jeho asistenty u týmu, který poprvé od roku 1998 nebudou tvořit hráči NHL, budou Dave King, Scott Walker a Craig Woodcroft.

Dvojnásobný mistr světa a stříbrný olympijský medailista z roku 1992 Burke, který chytal 18 sezon v NHL, už na letošním "stříbrném" mistrovství světa působil jako asistent generálního manažera. Nyní bude mít sám k ruce další gólmanskou legendu Martina Brodeura. Dvojnásobný olympijský šampion ukončil kariéru teprve předloni.

Kanaďané budou na hrách v Koreji obhajovat zlaté medaile z Vancouveru 2010 a Soči 2014, na nichž hvězdy NHL dovedl k prvenství trenér Mike Babcock. O završení hattricku se příští rok bude pokoušet výběr hráčů z nižších zámořských soutěží, univerzit a z Evropy.

 

Právě se děje

před 50 minutami

V noci na dnešek zemřel právník a někdejší politik Zdeněk Jičínský, bylo mu 91 let. Na přelomu 50. a 60. let byl mj. v komisi pro přípravu ústavy

Zdroj: ČTK
Další zprávy