Kanaďanky porazily USA, na OH vyhrály 18. zápas za sebou

12. 2. 2014 16:21
Hokejistky Kanady porazily v posledním utkání základní skupiny A olympijského turnaje v Soči své rivalky z USA 3:2
Radost kanadských hokejistek po brance Agosta-Marcianové do sítě USA
Radost kanadských hokejistek po brance Agosta-Marcianové do sítě USA | Foto: Reuters

Soči - Hokejistky Kanady porazily v posledním utkání základní skupiny A olympijského turnaje v Soči své rivalky z USA 3:2. Pod pěti kruhy si tak obhájkyně zlata z Vancouveru připsaly již osmnácté vítězství za sebou.

V souboji dvou největších favoritů na celkové vítězství se dlouho čekalo na gól. Úřadující mistryně světa Američanky se sice zásluhou Hilary Knightové dostaly v závěru druhé části do vedení a jako první na turnaji pokořily defenzivu Kanady, ta však odpověděla třemi góly ve třetí třetině, přičemž dvakrát se trefila Meghan Agostaová.

Američanky dokázaly 65 vteřin před vypršením základní hrací doby ještě snížit při hře bez brankářky, na vyrovnání ale nedosáhly. Na postupu obou výběrů přímo do semifinále však nemohl výsledek nic změnit. Čtvrtfinále budou muset absolvovat Finky a Švýcarky, jejichž dnešní souboj vyhrály Seveřanky gólem kapitánky Jenni Hiirikoskiové 4:3 v prodloužení.