Kämpf z Chomutova podepsal smlouvu s Chicagem. Ročně si vydělá přes deset milionů korun

ČTK ČTK
2. 5. 2017 8:46
Útočník David Kämpf z Chomutova uzavřel v NHL jako nedraftovaný volný hráč dvouletou nováčkovskou smlouvu s Chicagem.
David Kämpf na tréninku reprezentace před Channel One Cupem 2016
David Kämpf na tréninku reprezentace před Channel One Cupem 2016 | Foto: Milan Kammermayer

Chicago - Dvaadvacetiletý odchovanec David Kämpf chomutovských Pirátů se dohodl na kontraktu na 925 tisíc dolarů včetně podpisového bonusu. Při pobytu na farmě by podle dvoucestného kontraktu bral 70 tisíc dolarů.

Kämpf si v uplynulé sezoně v dresu Chomutova připsal v základní části v 52 zápasech 31 bodů za 15 branek a 16 asistencí. V 15 duelech play off nasbíral 10 bodů za tři góly a sedm přihrávek.

V listopadu na turnaji Karlaja v Plzni a Helsinkách debutoval rodák z Jirkova v české reprezentaci a celkem v jejím desu sehrál osm duelů, v kterých si připsal dva body za gól a asistenci. V extralize sehrál celkem 170 utkání a nasbíral 59 bodů za 28 branek a 31 přihrávek.

Kämpf je druhým českým hráčem, který se před příští sezonou dohodl jako nedraftovaný volný hráč na kontraktu v NHL. V pondělí uzavřel roční smlouvu s Montrealem také obránce Jakub Jeřábek z Podolsku z KHL. Podobně zamířil loni do Chicaga zadák Michal Kempný z Omsku, který v tomto ročníku v NHL debutoval a sehrál 50 zápasů v základní části a jeden v play off.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy