Kam s Brodeurem? Martyho musí někdo podepsat, říká Hašek

Lukáš Korynta
5. 8. 2014 8:45
Martin Brodeur byl po více jak dvacet let symbolem New Jersey, teď si ale dvaačtyřicetiletá legenda marně hledá nový tým. "Bude to mít těžké, ale s ním někdo určitě podepíše," tvrdí Dominik Hašek.
Martin Brodeur se stal v New Jersey legendou, klub už ale s dvaačtyřicetiletým brankářem nepočítá na pozici jedničky.
Martin Brodeur se stal v New Jersey legendou, klub už ale s dvaačtyřicetiletým brankářem nepočítá na pozici jedničky. | Foto: ČTK

New Jersey - Trh volných hráčů v NHL je už přes měsíc otevřený a Martin Brodeur je stále bez angažmá. Legendární brankář, který se po uplynulé sezoně rozloučil s New Jersey Devils, je podle svého agenta připravený i na možnost ukončit kariéru. Prioritou však zůstává alespoň ještě jednu sezonu chytat.

Brodeur není v lehké pozici. Je mu dvaačtyřicet let, jeho statistiky jdou každým rokem o kousek dolů a není moc týmů, které by mu mohly nabídnout zasloužený prostor. Podle české brankářské legendy Dominika Haška ale po Brodeurovi brzy některý z týmů sáhne.

“Myslím, že s brankářem jako Martin někdo musí podepsat, druhá věc je, na jakou roli s ním budou počítat. Týmy dnes chtějí dávat šanci mladším, vychovávat si je a Martin chce chytat co nejvíc,” řekl Hašek serveru Aktuálně.cz.

Obrovská konkurence mezi tyčemi

Brodeur strávil v dresu s ďáblem na hrudi přes dvacet sezon, Devils se ale letos v létě rozhodli vsadit na mladšího Coreyho Schneidera, s nímž podepsali smlouvu na sedm let.

“Sázku na Schneidera naprosto chápu,” říká Hašek. “Taky rozumím, že se takto domluvili s Martinem. Opravu tomu věřím, že šlo o oboustrannou dohodu. On věděl, že dostane míň šancí, a asi si chce i zkusit zahrát v jiném klubu. V New Jersey si už odchytal svoje,” dodal.

Co teď ale s trojnásobným vítězem Stanley Cupu a držitelem čtyř cen Vezina pro nejlepšího brankáře sezony bude? Sám Brodeur se nechal slyšet, že chce chytat co nejvíc, pravděpodobně se ale bude muset spokojit s rolí dvojky.

V NHL je teď opravdu hodně skvělých brankařů a bude to mít těžké, ale nahrává mu, že neměl žádnou pauzu a byl celou dobu vidět v NHL,” říká Hašek a dodává: “Přeci jen když má brankář pauzu, nebo hraje mimo Ameriku, tak už na něj zámořští experti koukají jinak - že už to není jako dřív.”

Možná ukončí kariéru

Pokud po jeho službách do začátku nového ročníku nikdo nesáhne, je Brodeur ochoten počkat a naskočit do rozjetého ročníku.

“Zůstávám otevřený mnoha možnostem,” řekl před časem. Podle Haška, jenž si v minulosti zažil podobné patálie, když se po čtyřicítce pokoušel prosadit v NHL, bude zásadní roli hrát Brodeurovo sebevědomí.

“Martin musí vědět, jak se cítí a jak si věří na další náročnou sezonu. Bude asi vycházet z formy, jakou měl loni,” říká Hašek.

Ve hře je i možnost, že Brodeur po více jak dvou dekádách nadobro ukončí svoji úspěšnou kariéru. Pak by se chtěl vrátit do New Jersey a zastávat funkci v klubovém managementu.

“Vidím se spíš v kanceláři než jako trenér,” nechal se slyšet před americkými médii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy