Kam s Brodeurem? Martyho musí někdo podepsat, říká Hašek

Lukáš Korynta
5. 8. 2014 8:45
Martin Brodeur byl po více jak dvacet let symbolem New Jersey, teď si ale dvaačtyřicetiletá legenda marně hledá nový tým. "Bude to mít těžké, ale s ním někdo určitě podepíše," tvrdí Dominik Hašek.
Martin Brodeur se stal v New Jersey legendou, klub už ale s dvaačtyřicetiletým brankářem nepočítá na pozici jedničky.
Martin Brodeur se stal v New Jersey legendou, klub už ale s dvaačtyřicetiletým brankářem nepočítá na pozici jedničky. | Foto: ČTK

New Jersey - Trh volných hráčů v NHL je už přes měsíc otevřený a Martin Brodeur je stále bez angažmá. Legendární brankář, který se po uplynulé sezoně rozloučil s New Jersey Devils, je podle svého agenta připravený i na možnost ukončit kariéru. Prioritou však zůstává alespoň ještě jednu sezonu chytat.

Brodeur není v lehké pozici. Je mu dvaačtyřicet let, jeho statistiky jdou každým rokem o kousek dolů a není moc týmů, které by mu mohly nabídnout zasloužený prostor. Podle české brankářské legendy Dominika Haška ale po Brodeurovi brzy některý z týmů sáhne.

“Myslím, že s brankářem jako Martin někdo musí podepsat, druhá věc je, na jakou roli s ním budou počítat. Týmy dnes chtějí dávat šanci mladším, vychovávat si je a Martin chce chytat co nejvíc,” řekl Hašek serveru Aktuálně.cz.

Obrovská konkurence mezi tyčemi

Brodeur strávil v dresu s ďáblem na hrudi přes dvacet sezon, Devils se ale letos v létě rozhodli vsadit na mladšího Coreyho Schneidera, s nímž podepsali smlouvu na sedm let.

“Sázku na Schneidera naprosto chápu,” říká Hašek. “Taky rozumím, že se takto domluvili s Martinem. Opravu tomu věřím, že šlo o oboustrannou dohodu. On věděl, že dostane míň šancí, a asi si chce i zkusit zahrát v jiném klubu. V New Jersey si už odchytal svoje,” dodal.

Co teď ale s trojnásobným vítězem Stanley Cupu a držitelem čtyř cen Vezina pro nejlepšího brankáře sezony bude? Sám Brodeur se nechal slyšet, že chce chytat co nejvíc, pravděpodobně se ale bude muset spokojit s rolí dvojky.

V NHL je teď opravdu hodně skvělých brankařů a bude to mít těžké, ale nahrává mu, že neměl žádnou pauzu a byl celou dobu vidět v NHL,” říká Hašek a dodává: “Přeci jen když má brankář pauzu, nebo hraje mimo Ameriku, tak už na něj zámořští experti koukají jinak - že už to není jako dřív.”

Možná ukončí kariéru

Pokud po jeho službách do začátku nového ročníku nikdo nesáhne, je Brodeur ochoten počkat a naskočit do rozjetého ročníku.

“Zůstávám otevřený mnoha možnostem,” řekl před časem. Podle Haška, jenž si v minulosti zažil podobné patálie, když se po čtyřicítce pokoušel prosadit v NHL, bude zásadní roli hrát Brodeurovo sebevědomí.

“Martin musí vědět, jak se cítí a jak si věří na další náročnou sezonu. Bude asi vycházet z formy, jakou měl loni,” říká Hašek.

Ve hře je i možnost, že Brodeur po více jak dvou dekádách nadobro ukončí svoji úspěšnou kariéru. Pak by se chtěl vrátit do New Jersey a zastávat funkci v klubovém managementu.

“Vidím se spíš v kanceláři než jako trenér,” nechal se slyšet před americkými médii.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Po odstávce znovu začal vyrábět druhý blok Dukovan

V Jaderné elektrárně Dukovany začal v noci na úterý po dvouměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu druhý blok. První parní turbína v něm byla připojená 27 minut před pondělní půlnocí, druhá v úterý ve 04:11. Vyrábí tak tři ze čtyř dukovanských bloků. Plánovaná odstávka bloku číslo jedna spojená s výměnou části paliva za čerstvé, kontrolami a servisem zařízení začala 13. listopadu, potrvá do konce roku.

Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů. Kvůli pravidelné výměně části paliva už letos stály její bloky číslo tři a čtyři. Druhý dukovanský blok odpojili energetici od sítě 25. září. "Odstávka byla v důsledku platnosti ochranných opatření proti šíření koronaviru i omezených kapacit v době vrcholící vlny pandemie velmi náročná," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy