Kaberle se opřel do Slavie: Hraje zase ten buze*antský hokej

Adam Sušovský Adam Sušovský
21. 10. 2013 8:20
Tomáš Kaberle výstižně hodnotil hru soupeře. Slavia totiž v neděli jen bránila a Kladno porazila 1:0.
Trvdá obrana Slavie už zase slaví úspěch. Jeden vstřelený gól stačil k výhře proti Kladnu.
Trvdá obrana Slavie už zase slaví úspěch. Jeden vstřelený gól stačil k výhře proti Kladnu. | Foto: CPA

Praha - Chvílemi Slavii přehrávali, dlouho drželi naděje na body a hlavně ukázali, že se v posledních kolech herně hodně zvedli. Kladno v neděli na Slavii rozhodně nepředvedlo špatný výkon, ale stejně prohrálo jedním gólem nové domácí posily Jana Koláře.

Slavia se totiž po špatných výsledcích vrátila ke hře, která jí na začátku sezony přinášela úspěchy: Tvrdá defenzíva a skvělý gólman Furch sice diváky nudí, jenže body takhle Slavia sbírá.

Fotbalová výhra 1:0 v utkání, kdy šlo o zdraví i hlavnímu rozhodčímu (více čtěte ZDE) jí katapultovala na třetí místo.

"Buzerantský hokej. Ale tak se někdy vyhrává"

"Hráli důsledně dozadu, pak už to jenom lepili. S prominutím, hráli zase ten svůj buze*antský hokej. Ale na to se prostě někdy vyhrává," říkal bez servítek po utkání novinářům velezkušený obránce Tomáš Kaberle, který se v létě do Kladna vrátil z NHL.

"Vrátili se prostě k tomu, co jim vycházelo. Takhle to teď budou hrát i dál."

Kdyby přitom Kladno Slavii porazilo, bodově by jí dostihlo. Nenápadný tým se totiž společně s výkony Tomáše Kaberleho v posledních kolech zvedl, vyhrál tři zápasy v řadě a blízko byl bodům i ze Slavie. Nebýt znovu výtečného gólmana Furcha.

"Chytal fakt výborně. Ale taky si za to můžeme sami. Dávali jsme mu to pořád po ledě, místo toho, abychom to cpali nahoru," přemýšlel Kaberle.

"My ale sklopenou hlavu mít nemusíme. Dostali jsme jen jeden gól, poslední zápasy hrajeme lépe. V pátek musíme doma porazit Zlín," burcuje bek.

Kolář: 1:0 je to nejsilnější vítězství

Slavia v posledních dnech na defenzívě v tréninku tvrdě dřela. Tři body jí nakonec vystřelil Jan Kolář. Útočník, který do Prahy přišel na krátkou výpomoc, rozhodl v premiérovem utkání hezkou tečí střílené přihrávky.

"Je to určitě příjemné, že mi to tam takhle spadlo. Ale dneska je cennější nula na naší straně," prohlásil po zápase Kolář.

"Byl to velmi těžký zápas a 1:0 je to nejsilnější vítězství. Tohle je pro nás hodně důležité, protože jsme na defenzivě tři dny pracovali. Chtěli jsme hrát dozadu dobře a bylo vidět, že tomu dnes dal každý maximum."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Majetkovému úřadu se ani napotřetí nepodařilo prodat Palác Broadway v Praze

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se ani na třetí pokus nepodařilo v elektronické dražbě prodat pražský Palác Broadway. V aukci s vyvolávací cenou 1,05 miliardy korun nikdo nepřihodil ani minimální příhoz 200 tisíc korun. Ve středu to sdělila mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Úřad se funkcionalistickou budovu, kde sídlí Divadlo Broadway, již neúspěšně pokusil prodat letos v březnu a loni v září.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého se nachází mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná a pochází ze 30. let 20. století. Stejně jako v předchozích dvou aukcích složil požadovanou kauci 20 milionů korun jeden zájemce, následně se ale dražby, která skončila dnes v poledne, nezúčastnil.

Majetkový úřad nyní nabídne prodej paláce za vyvolávací cenu stávajícímu nájemci, kterým je Divadlo Broadway a jeho majitel Oldřich Lichtenberg. Přednostní právo vyplývá ze smlouvy, kterou úřad převzal v roce 2016 od tehdejší SŽDC, dnes Správy železnic. 

Lichtenberg po březnové aukci řekl, že palác koupit chtít nebude kvůli zmíněné smlouvě, kterou je palác zatížen a kvůli níž by ještě několik desítek let majiteli nevydělával. To je podle něj také důvod, proč se palác v dražbě opakovaně nedaří prodat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy