Kaberle přeci jen posílí Kladno. Nastoupí už ve středu

Sport Sport
21. 9. 2012 11:51
Extraligové Kladno sehnalo při výluce již pátou posilu ze zámořské NHL. Defenzivu Středočechů vyztuží Tomáš Kaberle.
Tomáš Kaberle.
Tomáš Kaberle. | Foto: Reuters

Praha - Kompletní zámořskou formaci už mohou poskládat v extraligovém Kladně. Svůj mateřský klub totiž během výluky posílí krom Jaromíra Jágra, Tomáše Plekance, Jiřího Tlustého a Marka Židlického také Tomáš Kaberle.

O příchodu zadáka Montrealu Canadiens do Kladna informoval deník isport.

Vítěz Stanley Cupu z roku 2011 a mistr světa z roku 2005 Tomáš Kaberle by měl Středočechy posílit už ve středečním utkání proti Pardubicím, který bude hostit pražská O2 aréna. Už v tuto chvíli je zápas téměř vyprodaný,podle rezervačního systému zbývá k prodeji pouhých několik desítek lístků.

"Tomáš teprve přiletí ze zámoří a nebude hrát ani v neděli na Spartě, takže nastoupí až ve středu proti Pardubicím. Jsme samozřejmě rádi, že máme jako jediní v extralize a dokonce v Evropě celou formaci hráčů z NHL," řekl ČTK tiskový mluvčí Kladna Vít Heral.

Kaberleho příchod do Kladna je velkým překvapením, neboť šéf klubu Jaromír Jágr ještě před několika dny tvrdil, že na pojistku zámořského kontraktu tvořivého zadáka nemá dostatek financí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy