Kaberle má už jen jednu šanci. Po Finsku odlétá do Kanady

Adam Sušovský Adam Sušovský
18. 12. 2013 9:00
Tomáš Kaberle má poslední možnost, jak přesvědčit Aloise Hadamczika o své nominaci do Soči. Po utkání s Finskem totiž kádr opustí, letí do Kanady za rodinou.
Tomáš Kaberle odehraje před olympiádou poslední zápas za Čechy. Přesvědčí trenéry o své nominaci?
Tomáš Kaberle odehraje před olympiádou poslední zápas za Čechy. Přesvědčí trenéry o své nominaci? | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Že by si střihl Tomáš Kaberle na závěr kariéry ještě jednu olympiádu? Tak na to nosí v hlavě odpověď jen trenér reprezentace Alois Hadamczik. A sám zkušený obránce už moc možností, jak ho přesvědčit, nemá: za reprezentaci odehraje před Soči pouze čtvrteční utkání s Finskem, pak tým opustí a poletí na týden do Kanady za svou rodinou.

Hadamczik přitom třetí díl letošní série Euro Hockey Tour označil z hlediska boje evropských hráčů o nominaci jako zásadní. Češi ho začnou ve čtvrtek proti Finsku v Praze, pak se ale už bez Kaberleho přesunou do dějiště olympiády. Bude to generálka jako hrom.

"Takhle jsme se na tom domluvili s trenérem už na Karjala Cupu. Řekl jsem mu, že to je má jediná šance, jak se s rodinou vidět. Řekl mi, ať teda odehraju alespoň zápas s Finskem a pak můžu letět," řekl o férové domluvě s trenérem sám Kaberle.

"Udělám vše pro to, abych v nominaci byl"

Jestli mu jeho neúčast na celém turnaji Euro Hockey Tour zkomplikuje boj o Soči nebo ne, to teď ani řešit nechce.

"Já to ani nevím. Prostě to nechme na trenérech, kteří se budou rozhodovat do poslední chvíli. Buď na té nominaci pak budu nebo nebudu," říkal. "Udělám ale všechno pro to, abych se na olympiádu dostal."

Faktem ale je, že kvalitních obránců, kteří pravidelně hrají, Hadamczik v zámoří zas tak moc nemá. A jestli někdo patří v Evropě k těm nejzajímavějším, je to určitě Kaberle. Byť hraje "pouze" v extralize a navíc za předposlední Kladno. Na Karjala Cupu ovšem patřil pětatřicetiletý tvořivý bek mezi ty úplně nejlepší hráče.

"Chci vyhrát, protože na Kladně se nám to nedaří"

"Akorát, že se nám Karjala vůbec nepovedla. Snad to teď bude lepší," připomněl Kaberle poslední turnaj, ze kterého Češi odjeli bez bodu a s hrozivým skóre 2:11.

"Chtěl bych proti Finsku vyhrát. I pro mě je to šance zahrát si trošku jiný hokej. Na Kladně se nám nedaří, tak doufám, že to teď bude jiné."

Je to šance si zahrát trošku jiný hokej. Na Kladně se nám nedaří, já jen doufám, že to tam bude jiné.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Novozélandští potápěči hledají poslední dvě oběti sopky

Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v pondělí vybuchla sopka. Cílem je najít dvě zbývající těla obětí výbuchu, uvedla novozélandská policie. Nejméně jedno tělo bylo spatřeno ve vodě a záchranáři se v sobotu na ostrov nevrátí, uvedl server BBC.

V pátek se při vysoce rizikové operaci podařilo z ostrova dostat šest těl, která byla poslána k identifikaci do Aucklandu. Při erupci podle současných zpráv zemřelo 14 osob, kolem 20 osob zůstává v intenzivní péči v nemocnici kvůli těžkým popáleninám.

před 6 minutami

Rakouští protiteroristé zneškodnili splašenou krávu. Je to tu jak na Divokém západě, tvrdí ochránci

Údiv v Rakousku vyvolal zásah protiteroristické policejní jednotky, která tento týden zneškodnila splašenou krávu. Ochránci zvířat mluví o praktikách jako na Divokém západě.

Kráva ve vsi Matrei am Brenner zdivočela při nakládání na auto, které ji mělo odvézt na porážku. Porazila a zranila přitom jistého muže a pak prchla na blízké železniční koleje. Majitel se snažil agresivní zvíře odchytit a když se to nepovedlo, zavolali lidé policii.

Na místo dorazili členové protiteroristické jednotky Cobra, kteří byli zrovna nedaleko se svým vrtulníkem, a když kráva přešla z kolejí na louku, větším počtem výstřelů ji usmrtili.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
Další zprávy