Kaberle má už jen jednu šanci. Po Finsku odlétá do Kanady

Adam Sušovský Adam Sušovský
18. 12. 2013 9:00
Tomáš Kaberle má poslední možnost, jak přesvědčit Aloise Hadamczika o své nominaci do Soči. Po utkání s Finskem totiž kádr opustí, letí do Kanady za rodinou.
Tomáš Kaberle odehraje před olympiádou poslední zápas za Čechy. Přesvědčí trenéry o své nominaci?
Tomáš Kaberle odehraje před olympiádou poslední zápas za Čechy. Přesvědčí trenéry o své nominaci? | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Že by si střihl Tomáš Kaberle na závěr kariéry ještě jednu olympiádu? Tak na to nosí v hlavě odpověď jen trenér reprezentace Alois Hadamczik. A sám zkušený obránce už moc možností, jak ho přesvědčit, nemá: za reprezentaci odehraje před Soči pouze čtvrteční utkání s Finskem, pak tým opustí a poletí na týden do Kanady za svou rodinou.

Hadamczik přitom třetí díl letošní série Euro Hockey Tour označil z hlediska boje evropských hráčů o nominaci jako zásadní. Češi ho začnou ve čtvrtek proti Finsku v Praze, pak se ale už bez Kaberleho přesunou do dějiště olympiády. Bude to generálka jako hrom.

"Takhle jsme se na tom domluvili s trenérem už na Karjala Cupu. Řekl jsem mu, že to je má jediná šance, jak se s rodinou vidět. Řekl mi, ať teda odehraju alespoň zápas s Finskem a pak můžu letět," řekl o férové domluvě s trenérem sám Kaberle.

"Udělám vše pro to, abych v nominaci byl"

Jestli mu jeho neúčast na celém turnaji Euro Hockey Tour zkomplikuje boj o Soči nebo ne, to teď ani řešit nechce.

"Já to ani nevím. Prostě to nechme na trenérech, kteří se budou rozhodovat do poslední chvíli. Buď na té nominaci pak budu nebo nebudu," říkal. "Udělám ale všechno pro to, abych se na olympiádu dostal."

Faktem ale je, že kvalitních obránců, kteří pravidelně hrají, Hadamczik v zámoří zas tak moc nemá. A jestli někdo patří v Evropě k těm nejzajímavějším, je to určitě Kaberle. Byť hraje "pouze" v extralize a navíc za předposlední Kladno. Na Karjala Cupu ovšem patřil pětatřicetiletý tvořivý bek mezi ty úplně nejlepší hráče.

"Chci vyhrát, protože na Kladně se nám to nedaří"

"Akorát, že se nám Karjala vůbec nepovedla. Snad to teď bude lepší," připomněl Kaberle poslední turnaj, ze kterého Češi odjeli bez bodu a s hrozivým skóre 2:11.

"Chtěl bych proti Finsku vyhrát. I pro mě je to šance zahrát si trošku jiný hokej. Na Kladně se nám nedaří, tak doufám, že to teď bude jiné."

Je to šance si zahrát trošku jiný hokej. Na Kladně se nám nedaří, já jen doufám, že to tam bude jiné.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Meziroční inflace dosáhla v červenci 17,5 procenta, vzrostla potřinácté za sebou

Meziroční inflace v červenci potřinácté v řadě zrychlila. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu. Nejvíce zdražily energie a potraviny. Ve srovnání s červnem stouply ceny o 1,3 procenta, což byl nejmírnější meziměsíční nárůst od letošního února. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Ceny zboží v červenci meziročně vzrostly úhrnem o pětinu. Ceny služeb se zvýšily 14 procent.

Meziroční růst statistici zaznamenali u potravin a nápojů a u cen energií. Cena elektřiny vzrostly o 33,6 procenta a zemního plynu o 59,8 procenta.

Další zprávy