Kaberle má už jen jednu šanci. Po Finsku odlétá do Kanady

Adam Sušovský Adam Sušovský
18. 12. 2013 9:00
Tomáš Kaberle má poslední možnost, jak přesvědčit Aloise Hadamczika o své nominaci do Soči. Po utkání s Finskem totiž kádr opustí, letí do Kanady za rodinou.
Tomáš Kaberle odehraje před olympiádou poslední zápas za Čechy. Přesvědčí trenéry o své nominaci?
Tomáš Kaberle odehraje před olympiádou poslední zápas za Čechy. Přesvědčí trenéry o své nominaci? | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Že by si střihl Tomáš Kaberle na závěr kariéry ještě jednu olympiádu? Tak na to nosí v hlavě odpověď jen trenér reprezentace Alois Hadamczik. A sám zkušený obránce už moc možností, jak ho přesvědčit, nemá: za reprezentaci odehraje před Soči pouze čtvrteční utkání s Finskem, pak tým opustí a poletí na týden do Kanady za svou rodinou.

Hadamczik přitom třetí díl letošní série Euro Hockey Tour označil z hlediska boje evropských hráčů o nominaci jako zásadní. Češi ho začnou ve čtvrtek proti Finsku v Praze, pak se ale už bez Kaberleho přesunou do dějiště olympiády. Bude to generálka jako hrom.

"Takhle jsme se na tom domluvili s trenérem už na Karjala Cupu. Řekl jsem mu, že to je má jediná šance, jak se s rodinou vidět. Řekl mi, ať teda odehraju alespoň zápas s Finskem a pak můžu letět," řekl o férové domluvě s trenérem sám Kaberle.

"Udělám vše pro to, abych v nominaci byl"

Jestli mu jeho neúčast na celém turnaji Euro Hockey Tour zkomplikuje boj o Soči nebo ne, to teď ani řešit nechce.

"Já to ani nevím. Prostě to nechme na trenérech, kteří se budou rozhodovat do poslední chvíli. Buď na té nominaci pak budu nebo nebudu," říkal. "Udělám ale všechno pro to, abych se na olympiádu dostal."

Faktem ale je, že kvalitních obránců, kteří pravidelně hrají, Hadamczik v zámoří zas tak moc nemá. A jestli někdo patří v Evropě k těm nejzajímavějším, je to určitě Kaberle. Byť hraje "pouze" v extralize a navíc za předposlední Kladno. Na Karjala Cupu ovšem patřil pětatřicetiletý tvořivý bek mezi ty úplně nejlepší hráče.

"Chci vyhrát, protože na Kladně se nám to nedaří"

"Akorát, že se nám Karjala vůbec nepovedla. Snad to teď bude lepší," připomněl Kaberle poslední turnaj, ze kterého Češi odjeli bez bodu a s hrozivým skóre 2:11.

"Chtěl bych proti Finsku vyhrát. I pro mě je to šance zahrát si trošku jiný hokej. Na Kladně se nám nedaří, tak doufám, že to teď bude jiné."

Je to šance si zahrát trošku jiný hokej. Na Kladně se nám nedaří, já jen doufám, že to tam bude jiné.

 

Právě se děje

před 52 minutami

OSN bude monitorovat porušování lidských práv v Bělorusku

Rada OSN pro lidská práva schválila rezoluci navrženou Evropskou unií, která úřadu komisařky ukládá sledovat situaci ohledně porušování práv v Bělorusku. Stalo se tak navzdory snahám Ruska rezoluci zablokovat, uvedla agentura Reuters.

Úřad Vysoké komisařky OSN pro lidská práva Michelle Bacheletové získal rezolucí mandát situaci v souvislosti s porušováním lidských práv v Bělorusku podrobně sledovat, do konce roku musí podat zprávu s příslušnými doporučeními.

Podle agentury AFP rezoluce od běloruské vlády také žádá, aby spolupracovala se zvláštní zpravodajkou OSN Anais Marinovou, což se od zřízení této funkce neděje. Marinová v debatě předcházející schválení rezoluce označila situaci ohledně lidských práv v Bělorusku za "katastrofální".

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy