Kaberle a Kubina jsou mimo play off. Zřejmě i Vokoun

zh
28. 3. 2008 7:54
Toronto nepostoupí určitě, Florida zřejmě také ne
Málo platné byly góly Tlustého a Kubiny proti Bostonu. Medvědi rozsápali Toronto podruhé za sebou a sebrali jim poslední šance na play off. | Foto: Reuters

Boston - Slavný a tradiční celek NHL  Toronto Maple Leafs se ani letos nepodívá do play off. Definitivně o tom rozhodla jejich čtvrteční porážka v Bostonu 2:4.

Javorové listy by na vyřazovací část potřebovaly nejméně 9 bodů, jenže jim zbývají už jen čtyři zápasy. I kdyby ve všech zvítězily a jejich konkurenti o postupovou osmičku prohrávali, jeden bod schází.

Jak připomíná agentura AP podobná černá série postihla klub naposledy ve 20. letech minulého století.

Dále čtěte:

Osud se pokoušeli zvrátit Češi. Jiří Tlustý vyrovnával ve 25. minutě na 1:1, v 56. minutě dával přesilovkový gól naděje na 2:3 Pavel Kubina.

Jenže hned po 23 vteřinách zatloukl poslední hřebík do torontské rakve Peter Schaefer a Boston vyhrál 4:2.

Bruins tak okradli topící se Maple Leafs o čtyři body během třech dní. V úterý je totiž porazili tentokrát coby hosté 6:2.

Medvědi se čtvrteční výhrou dostali již na sedmé místo Východní konference před Philadelphii.

Na jejich úspěchu měli svůj podíl i Češi. Útočník David Krejčí si připsal dvě asistence a stal se druhou hvězdou zápasu, další forvard Vladimír Sobotka nahrával Schaeferovi na asi nejsmutnější inkasovaný gól Toronta.

Mimo zřejmě i Vokoun

Už jen teoretické šance na play off má Florida. Se svými akciemi zahazardovala, když doma podlehla 2:3 druhému nejslabšímu celku Východu, Atlantě.

Dva góly vstřelil Robert Holík - jeden za záda Tomáše Vokouna, druhý v 60. minutě do prázdné branky, to už zvyšoval na 3:1. Tři vteřiny před koncem korigoval výsledek na konečných 2:3 Radek Dvořák.

V postup může stále věřit zatím devátý Washington, jenž na osmou příčku ztrácí již jen dva body. Capitals děkují českému útočníkovi Tomáši Fleischmannovi, jenž výhru 4:3 na ledě Tampy Bay vystřelil v prodloužení.

Nahrávač Aleš Kotalík rozhodl v samostatných nájezdech o výhře Buffala
Nahrávač Aleš Kotalík rozhodl v samostatných nájezdech o výhře Buffala | Foto: Reuters

Zuby nehty se postupové vidiny drží i desáté Buffalo, tři body za Washingtonem. V 59. minutě srovnalo po asistenci Aleše Kotalíka stav utkání na ledě Ottawy na 3:3, druhý bod si vystřílelo v nájezdech.

V našlapané osmičce Východní konference stále kontroluje své pozice tým New York Rangers. Ve čtvrtek porazil doma New Jersey, což se mu podle statistik NHL povedlo posedmé za sebou.

S vidinou play off se už pomalu může loučit Phoenix, jenž na ledě nejslabšího celku NHL, Los Angeles, zcela propadl a prohrál 0:4. Byla to již jeho šestá porážka v sedmi zápasech.

Výsledky:
Boston - Toronto 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 17. Sturm (Krejčí), 46. Kessel, 51. Glen Murray (Krejčí), 56. Schaefer (Sobotka) - 25. Tlustý, 56. Kubina

NY Rangers - New Jersey 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 26. Shanahan, 42. Bäckmän, 57. Dawes - 32. Eliáš, 39. Parise

Ottawa - Buffalo 3:4 SN (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. a 44. Fisher, 8. Spezza - 9. Afinogenov, 13. Hecht, 59. Gaustad (Kotalík), rozhodující nájezd Roy

Pittsburgh - NY Islanders 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 7. Malkin, 36. Jarkko Ruutu, 47. Laraque - 17. Vašíček

Tampa Bay - Washington 3:4 PP. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 19. Halpern, 26. Picard, 47. Oullet - 18. Laich, 24. Bradley, 56. Sjomin, 63. Fleischmann

Florida - Atlanta 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 30. Horton, 60. Dvořák (Kreps) - 20. a 60. Holík, 54. Recchi. Tomáš Vokoun: 27 střel / 2 branky, úspěšnost 92,59%

San Jose - Dallas 3:2 PP. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 47. a 63. Joe Thornton, 24. Pavelski - 16. Morrow, 33. Lehtinen

Los Angeles - Phoenix 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 27. Dallman, 30. Kopitar, 34. Dustin Brown, 52. Rob Blake