Kaberle a Krejčí si v Kladně užívali Stanleyova poháru

Sport ČTK Sport, ČTK
20. 7. 2011 20:00
Ke Kaberlemu se připojí i David Krejčí
Tomáš Kaberle
Tomáš Kaberle | Foto: Ondřej Besperát

Kladno/Praha - Slavný Stanleyův pohár zavítal podesáté v historii k oslavám na českou půdu. Na ruzyňské letiště v Praze dopravili stříbrnou trofej pro šampiona NHL její strážci obránci Tomáši Kaberlemu.

Třiatřicetiletý kladenský odchovanec s pohárem vyrazil za doprovodu motojízdy Hradní stráže k prvním oslavám do Velké Dobré, kde mimo sezonu žije. Tam se k němu odpoledne připojil i spoluhráč z vítězného týmu Bostonu David Krejčí.

"Budu si ten den užívat. Je to hlavně pro lidi, kteří mi fandili a kde jsem vyrůstal. Nejdříve jedeme na Velkou Dobrou, kde se všichni známe a všichni mi do pěti do rána fandili. Všichni se mohou se Stanley Cupem vyfotit, hlavně děti. Na třetí hodinu by tam měl dorazit i David," řekl Kaberle novinářům po příletu trofeje.

Čtěte také: Krejčí a Kaberle vezou Stanley Cup. Podívejte se, mezi jaké legendy patří

"Ve čtyři hodiny pojedu na Kladno. Tam mě naučili hrát hokej a končí to privátní akcí večer."

Fotbalisté Vlory si mysleli, že novináři čekají na ně

V příletové hale se Kaberle poháru dočkal po desáté hodině. Pózování nové posily Caroliny s trofejí těsně propásli fotbalisté albánského celku Flamurtari Vlora, který přicestoval k odvetě 2. předkola Evropské ligy proti Jablonci.

Tomáš Kaberle
Tomáš Kaberle | Foto: ČOV

Kolona s pohárem, doplněná ještě motorkáři z Rakovníka, vyrazila z letiště do Velké Dobré. Kaberle si na hranicích obce přesedl do červeného cadillaku z roku 1974, aby mohl čekajícím fanouškům ukázat nad hlavou slavnou trofej.

Zaplněný sál asi tisícovkou lidí kulturního domu vítal svého hrdinu. Od starosty Zdeňka Noska dostal Kaberle jako obránce ochranný štít a také meč, aby měl s čím útočit. Jako další relikvii získal štít se znakem obce.

Po akci v kulturním domě ve Velké Dobré, kde spolu s ním otec i bratr Františkové podepisovali knihu Kaberleho staršího Já a moji synové, se před čtvrtou hodinou odpoledne Kaberle s Krejčím přesunuli do kladenské Zámecké zahrady.

Tam více než dvě hodiny ochotně rozdávali autogramy a fotili se u Stanleyova poháru s fanoušky, kterých přišlo přes vytrvalý déšť téměř pět stovek.

Kaberle bude slavit i ve čtvrtek s Krejčím

"Je to první akce od doby, co jsme vyhráli Stanley Cup. Je docela dost podepisování jak na Velké Dobré, tak teď tady na Kladně. Ale je to příjemné, když podepisujete kartičky, kde máte nad hlavou Stanley Cup," prohlásil Krejčí.

David Krejčí
David Krejčí | Foto: Reuters

S ním si užívá oslavy i jeho americká přítelkyně Naomi. Nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec letošního play off v Kladně na rozdíl od Kaberleho hokejově nevyrůstal, ale před odchodem do zámoří v jeho dresu také odehrál jednu sezonu v juniorech.

"Byl to krásný rok," řekl Krejčí z podia fanouškům.

Pozdravit jej se zastavili i dva bývalí spoluhráči z kladenské juniorky, s kterými během autogramiády krátce podebatoval. "Přišli se na mě podívat kamarádi Richard Diviš a Štepán Oberreiter," dodal Krejčí.

Přál by si lepší počasí než dnes na čtvrteční program v rodném Šternberku, kde začne program v 15:00 a Krejčí s Kaberlem přivezou trofej okolo 17:00.

"Déšť to ale na druhou stranu dneska nijak neovlivnil. Ta radost je furt stejná, oslavíme to dneska večer stejně, jako by bylo hezky," prohlásil Krejčí.

Kaberle večer slavil s rodinou a kamarády 

Na zbytek dnešního dne má Kaberle naplánovanou soukromou párty v restauraci Botanika v Horním Bezděkově u Unhoště, kde slavil triumf s Carolinou před pěti lety i jeho bratr František.

"Bude tam nejbližší kruh rodiny a známých. Z hokejistů třeba Tomáš Plekanec, Jiří Tlustý, Radek Smoleňák, s kterými v létě trénuju, a další. Pozval jsem třeba Jirku Šlégra. Bude tam spousta pití, jídla a pouštět muziku bude můj kamarád," uvedl Kaberle.

Foto: Reuters

"Bude to tam asi až do rána. Ve čtvrtek kolem půl osmé vyrazíme, David má svůj program ve Šternberku a já tam budu s ním," dodal Kaberle, který bude také slavit s Krejčím, než se slavná trofej odebere na Slovensko za kapitánem Bruins Zdenem Chárou.

Kaberle se hlavně těšil, že se podělí o radost ze zisku Stanleyova poháru s rodinou.

"Vždycky byli za mnou a drželi mi palce. A nejvíc asi babička. Ta to prožívala, od malička sledovala všechny zápasy až doteď. Když se nedařilo, tak mi vynadala, co tam děláme. V play off byla hodně nervózní a vyšlo to. Zaslouží si to asi nejvíc. Doufám, že budu mít šanci si to s ní trošku užít. Ale chci se o radost podělit se všemi, s rodinou i kamarády. Ten den asi uteče rychle. Snad na to ještě večer uvidím," usmíval se Kaberle.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy