Juniorský hokejový reprezentant Novák překonal rakovinu

ČTK ČTK
5. 10. 2022 19:46
Juniorský hokejový reprezentant Pavel Novák překonal rakovinu. Dvacetiletý hráč informoval o své nemoci v červnu. Dnes na Instagramu potvrdil, že je zdravotně v pořádku.

"Zdravím všechny, po několika měsících zdravotních potíží se s vámi rád podělím o radostnou zprávu, porazil jsem rakovinu. Neznám lepší pocit, než být opět zdravý," uvedl Novák na sociálních sítích.

Rodák z Tábora, který v minulé sezoně působil v zámořské soutěži WHL v týmu Kelowna Rockets, následně poděkoval lékařům. "Jste moji hrdinové. Největší díky patří mým rodičům a ségře, kteří pro mě udělali první poslední a prošli se mnou celou léčbou. Bez vás by to nešlo," napsal Novák.

Nemoc vyřadila Nováka v létě z nominace na přeložené juniorské mistrovství světa v Kanadě. "Moc se těším, co přinese budoucnost," dodal hráč, kterého v roce 2020 draftovala Minnesota v 5. kole.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Nehoda na přejezdu u Moravského Písku zastavila provoz na koridoru z Rakouska

Dvě nehody na železničním přejezdu u Moravského Písku zastavily ve čtvrtek ráno provoz na mezinárodním koridoru mezi Rakouskem a Polskem. Jeden člověk zemřel. České dráhy nahrazují regionální spoje autobusovou dopravou z Hodonína do Moravského Písku. Omezení bude trvat celé dopoledne, mezinárodní vlaky pravděpodobně naberou velké zpoždění. 

"Podle dostupných informací došlo na železničním přejezdu mezi Bzencem a Moravským Pískem k vykolejení jednoho vozu osobního vlaku, zhruba ve stejné době se na stejném přejezdu střetl nákladního vlak s osobou," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Člověk po srážce s nákladním vlakem zemřel, potvrdila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. "Osoba zemřela před naším příjezdem, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedla Bothová. Ve vykolejeném vlaku nebyl nikdo zraněn.

Zdroj: ČTK
Další zprávy