Junioři v přípravě na MS jen těsně podlehli Kanadě

20. 12. 2015 18:16
Česká hokejová reprezentace do 20 let těsně před mistrovstvím světa ve Finsku podlehla Kanadě 0:1.
Vítek Vaněček inkasoval jen jednou, ale Kanadě to nakonec na vítězství stačilo.
Vítek Vaněček inkasoval jen jednou, ale Kanadě to nakonec na vítězství stačilo. | Foto: Milan Kammermayer

Imatra - Čeští junioři letos vezou na mistrovství světa silný tým. V neděli se o tom přesvědčil obhájce titulu z Kanady, který ve finské Imatře porazil český výběr do 20 let jen těsně 1:0.

O jedinou branku vyrovnaného duelu se postaral Rourke Chartier ve druhé třetině, když využil parádní přihrávku před prázdnou branku od Anthonyho Beuavilliera. Vyrovnání měl v poslední minutě na holi Alex Rašner, ale jeho střelu kanadský brankář Mackenzie Blackwood vyrazil na břevno.

Češi, která na šampionátu poprvé povede někdejší kouč úspěšné osmnáctky Jakub Petr, se v přípravě na MS utkají ještě s Dánskem. S ním se ale v základní skupině stejně jako s Kanadou nepotkají.

Kompletní program a výsledky turnaje, který začíná pro Čechy začíná 26. prosince duelem s Ruskem, najdete zde: