Junioři v přípravě na MS jen těsně podlehli Kanadě

Sport Sport
20. 12. 2015 18:16
Česká hokejová reprezentace do 20 let těsně před mistrovstvím světa ve Finsku podlehla Kanadě 0:1.
Vítek Vaněček inkasoval jen jednou, ale Kanadě to nakonec na vítězství stačilo.
Vítek Vaněček inkasoval jen jednou, ale Kanadě to nakonec na vítězství stačilo. | Foto: Milan Kammermayer

Imatra - Čeští junioři letos vezou na mistrovství světa silný tým. V neděli se o tom přesvědčil obhájce titulu z Kanady, který ve finské Imatře porazil český výběr do 20 let jen těsně 1:0.

O jedinou branku vyrovnaného duelu se postaral Rourke Chartier ve druhé třetině, když využil parádní přihrávku před prázdnou branku od Anthonyho Beuavilliera. Vyrovnání měl v poslední minutě na holi Alex Rašner, ale jeho střelu kanadský brankář Mackenzie Blackwood vyrazil na břevno.

Češi, která na šampionátu poprvé povede někdejší kouč úspěšné osmnáctky Jakub Petr, se v přípravě na MS utkají ještě s Dánskem. S ním se ale v základní skupině stejně jako s Kanadou nepotkají.

Kompletní program a výsledky turnaje, který začíná pro Čechy začíná 26. prosince duelem s Ruskem, najdete zde:

Juniorské mistrovství světa v ledním hokeji 2016

Tabulky, výsledky, program juniorského MS v hokeji 2016

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy