Junioři mají na MS první výhru. Deklasovali Rakousko

Sport Sport, Red Spo
29. 12. 2009 22:27
Rakousko - Česko 1:7 (1:1, 0:3, 0:3)

Regina - Čeští hokejisté do dvaceti let okusili na letošním Mistrovství světa poprvé pocit vítězství. Tým Jaromíra Šindela nechal v úterý alespoň částečně zapomenout na první dvě prohry se Švédskem a Finskem a porazil po přesvědčivém výkonu Rakousko 7:1.

Reprezentační výběr tak stále drží teoretickou šanci na postup. Pro její výraznější oživení ale bude muset zdolat i v posledním zápase skupiny favorizované Rusko.

Čeští mladíci vstupovali do zápasu jako papírový favorit a v utkání se mohli opírat o zabijácky zahrávané přesilové hry. Vždyť pět z jejich celkových sedmi gólů padlo právě v početní převaze.

První branku mohli diváci vidět v patnácté minutě, kdy se prosadil přesnou ranou Tomáš Knotek. Soupeř sice vzápětí vyrovnal, jenže nerozhodný stav vydržel do čtyřiadvacáté minuty. Tentokrát mířil přesně Štěpán Novotný.

Rakušané byli směrem dopředu neškodní a naopak při bránění českých útoků se nechali často vylučovat. Další přesilovku využil po polovině hry nekompromisní ranou obránce Vladimír Roth. Sedm vteřin před koncem druhého dějství pak definitivně zlomil šance outsidera na obrat Andrej Nestrašil.

Poslední část se pak změnila jasně v exhibici českého celku, který přidal ještě další tři góly.