reklama
 
 

Junioři mají na MS první výhru. Deklasovali Rakousko

29. 12. 2009 22:27
Rakousko - Česko 1:7 (1:1, 0:3, 0:3)

Regina - Čeští hokejisté do dvaceti let okusili na letošním Mistrovství světa poprvé pocit vítězství. Tým Jaromíra Šindela nechal v úterý alespoň částečně zapomenout na první dvě prohry se Švédskem a Finskem a porazil po přesvědčivém výkonu Rakousko 7:1.

Reprezentační výběr tak stále drží teoretickou šanci na postup. Pro její výraznější oživení ale bude muset zdolat i v posledním zápase skupiny favorizované Rusko.

Čtěte také: Junioři v boji o první body. Postup prý není ztracen

Čeští mladíci vstupovali do zápasu jako papírový favorit a v utkání se mohli opírat o zabijácky zahrávané přesilové hry. Vždyť pět z jejich celkových sedmi gólů padlo právě v početní převaze.

První branku mohli diváci vidět v patnácté minutě, kdy se prosadil přesnou ranou Tomáš Knotek. Soupeř sice vzápětí vyrovnal, jenže nerozhodný stav vydržel do čtyřiadvacáté minuty. Tentokrát mířil přesně Štěpán Novotný.

Rakušané byli směrem dopředu neškodní a naopak při bránění českých útoků se nechali často vylučovat. Další přesilovku využil po polovině hry nekompromisní ranou obránce Vladimír Roth. Sedm vteřin před koncem druhého dějství pak definitivně zlomil šance outsidera na obrat Andrej Nestrašil.

Poslední část se pak změnila jasně v exhibici českého celku, který přidal ještě další tři góly.

Výsledek:

Rakousko - Česká republika 1:7 (1:1, 0:3, 0:3)
Branky:
16. Heinrich (Kristler, Komarek) - 15. Knotek (Káňa), 24. Novotný (Roth, Nestrašil), 32. Roth (Nestrašil, Kubalík), 40. Nestrašil (Kousal, Roth), 50. Kubalík (Kovář, Gudas), 52. Kousal (Kubalík, Novotný), 57. Ostřížek (Roth, Knotek)
Rakousko: Hirn (Wieser) - Ulmer, Scholz, Pallestrang, Hartl, Zorec, Muhlstein, Untergaschnigg, Isopp - Komarek, Kristler, Heinrich - Hofer, Meier, Wolf - Unterweger, Pock, Korner - Puschnik, Schneider, Kainz.
ČR: Sedláček (Francouz) - Gudas, Jordán, Voráček, Roth, Jeřábek, Šustr, Kempný - Káňa, Knotek, Vincour - Horák, Nestrašil, Novotný - Kousal, Kubalík, Kovář - Poletín, Hlinka, Ostřížek - Doležal.

autoři: Sport, Red Spo | 29. 12. 2009 22:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama